Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Ubuntu 14. 04-es változatáv...

Az Ubuntu 14. 04-es változatával lehet Windows-os programokat letölteni a netről?

Figyelt kérdés
Tehát szerenék a gépemre egy Ubuntu 14.04-es operációs rendszert genni mert a Windows 10 úgy ahogy meghalt.De halottam meg néztem is videókat, hogy az Ubuntu még úgy ahogy jobb mint a Windows. De az Ubuntuval leszeretném majd tölteni a microsoft Office 2007-et és majd futtatni wine-al ez így lehetséges. Tehát ebből az lenne a kérdésem, hogy lunuxal le lehet tölteni Windows os programokat is vagy csak szigorúan linuxosakat tehát nincs megszabva, hogy mit tölteszle?

2015. nov. 15. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először is írd le hogy milyen a géped.Miért ne lehet?(MS Office helyett ott a Libre Office,Photoshop helyett a Gimp stb.)
2015. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az ubuntuban ellenben a win10el, nincs ilyen jellegű korlátozás.
2015. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Letölteni - mivel az Interneten használatos protokollok (HTTP, FTP, SCP, Bittorrent,...) igen túlnyomó többsége nyílt és platformfüggetlen - bármit letölthetsz (az hogy illetéktelenül töltöd le, vagy szerzői jogot sértesz vele az már más lapra tartozik).


Hogy futtatni tudod, vagy érdemes az már egy érdekesebb kérdés.


Egyrészt vannak olyan Windowsos programok amelyeknek van bevált Linuxos alternatívája - például a Photoshopnak a Gimp, a Microsoft Officenak a Libreoffice - Linuxon érdemesebb ezen utóbbi alternatívákat futtatni.


Másrészt vannak olyan Windowsos programok, amelyek (akár van Linuxos alternatívájuk, akár nincs) teljesen jól futtathatóak a Wine nevű környezet segítségével.


Harmadrészt vannak olyan Windowsos programok is, amelyek nem futnak a Wine nevű környezet segítségével.

2015. nov. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tabaki ***** válasza:
100%
Letölteni bármit tudsz, de némely Windows-program nem futtatható Wine segítségével sem. Úgy tűnik, az Office 2007 például működik, de nem világos, hogy mire lenne jó azt használni a sokkal többet tudó, naprakész, ingyenes és ugyanolyan kényelmes LibreOffice helyett, amit az Ubuntu eleve beépítve tartalmaz. A linuxban általában véve is minden célra találsz magadnak használható szoftvert; A Wine, minden kiválósága ellenére is, voltaképpen egy szükségmegoldás olyan esetekre, amikor a munkád vagy a játékszenvedélyed megköveteli a csak Windowsban létező programok használatát. Amikor nem ilyesmiről van szó, próbálj inkább megismerkedni a hasonló célú, eredendően linuxra írt szoftverekkel. Ezek a legtöbb esetben jók, általában ingyenesek, ezért kétes helyekről való lopkodás helyett biztonságos tárakból tölthetők le (többségükben a rendszer saját telepítőjével), a kezelésük pedig nagyon hasonló a Windowsban megszokotthoz. Ha nem hiszed, próbáld ki a windowsos LibreOfficet, Gimpet, Blendert, LMMS-t, Avidemuxot, Scribust, Audacityt, Inkscapet, Lazarust, Geanyt, Lightworksöt (stb., stb.) -- ezeket megtalálod natív linuxos programként is, és pontosan ugyanúgy használandók.
2015. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Jajj istenem jönnek a hatalmas tudásù unixkockák. Ne szopasd magad, csináltasd meg a Windows10ed, nem egy nagy dolog. Az ububtu egy kalap szar, főleg a unity óta. Le lehet tölteni win programokat de használni nem fogod tudni. A wine sem úgy van, hogy csak elindítis és minden oké.

Sok bosszúságtól kíméled meg magad, ha megoldod a windowsod. A linuxot meg hagyd meg annak akiknek szüksége van rá.

2015. nov. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tabaki ***** válasza:

@#5:

Bravó. Én, mint „hatalmas tudású unixkocka” csak annyiban különbözöm tőled, hogy történetesen nem Windowst használok, hanem linuxot, már több, mint tíz éve. Semmiféle beavatotti tudásnak nem vagyok a birtokában, egyszerűen programokat működtetek egy számomra bevált, megbízható, kényelmes, biztonságos rendszeren -- többek közt éppen azért, mert laikusként folyton szívtam az állandó menedzselést igénylő Windows sokféle gondja-baja miatt.

Ennek ellenére nem mindenkinek jön be a linux, könnyen lehet, hogy Kérdezőnek sem, különösen, ha eleve Windows-programokat akar futtatni. A Windows sokat fejlődött azóta, hogy én búcsút intettem neki, ezért nem is akarom én hajigálni. A munkahelyemen teljes megelégedésemre használom, igaz, hogy ott nem kell a karbantartásával foglalkoznom, úgyhogy az a része már örvendetesen ismeretlen a számomra.

Amúgy én se pont Ubuntut telepítenék, valószínű, hogy a kismillió disztró között találnék megbízhatóbbat, stabilabbat, még barátságosabbat, de kezdésnek nem olyan rossz választás az. Szó, ami szó, a Unity felületet én se tudtam megszeretni, de ne csináljunk már úgy, mintha az kötelező lenne -- linuxról beszélünk ugyebár, és ott még az Ubuntu-családban maradva is vagy választhatsz eleve más ablakkezelővel települő változatot, vagy utólag letöltesz egyet.

Az, hogy kit melyik rendszer szopat, nyilván a saját beállítottságától is függ. Énnekem egy ponton elegem lett az örökös belassulásból, a vírusvadászatból, a töredezettségmentesítésből, pucolásból, és annyi. Ha Kérdezőnek ezzel szemben tényleg a windowsos programok futtatása a fontos, akkor borítékolható az állandó küszködés, a beállításokkal való matatás és a váratlan problémák előállása. Így tényleg nem sok értelme van; ami Windowsra való, lehetőleg maradjon is ott.


@Kérdező:

Eddig nem esett szó arról, hogy egyáltalán mi baja volt a Windows 10-ednek. Sok itteni hozzászólás egyetért például abban, hogy a frissítéssel fölrakott rendszer eleve problémás -- lehet, hogy neked is ilyen volt, és egy tiszta telepítés megoldaná a gondjaidat. Mások számára a Windows-használat természetes velejárója, hogy időnként újratelepítik a rendszert, és ezt kisebb kényelmetlenségnek tekintik, mint az egészen más alapokon építkező linux használatának megtanulását. Én ugyan, megfordítva #5 szavait, inkább azt mondanám, hogy a Windowst használja az, aki nem tud meglenni nélküle -- de semmi meglepő nem lenne abban, ha te is ezen többszáz millió felebarátunk közé tartoznál. Ez esetben az én konklúzióm is ugyanaz: Szerencsésebb, ha a problémáidat a Windowson belül próbálod rendezni.

2015. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet , de minek ?

Ott van a libreoffice , ott van a google drive és m$ o. online verziója.

Linux nem arra való , hogy azon más platformra írt kommerciális szoftverkét futtass , mivel a repositoryban (főleg Debian repojában) azoknál sokkalta jobb szoftverek vannak teljesen ingyen.

Ugyan az Ubuntu nem rossz , mert Debianra épül , de saját megoldásaik révén akadhatnak benne bugok.

2015. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
PlayOnLinuxot leszedet az ubuntu softwarecenter-ből. Azon megkeresed az Microsoft officét a keresőben, letöltöd, telepíted. De nem látom értelmét, mert a LibreOffice szerintem jobb (és még ingyenes is)
2015. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azokra meg ne hallgass, hogy az ubuntu sz*r. Szerintem nem is ismerik. A linuxnak is vannak hátrányai, a Windowsnak is. A windows jó játékokra, linux inkább irodai munkára. Nem kell karbantartani, ingyenes, biztonságos. De nem WINDOWS. ne akard úgy használni, mint egy windowst, akkor inkább tényleg maradj windows 10-en.
2015. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az ubuntu tartalmaz libre officet alapbólami sokkal korszerűbb,mint az ms office 2007,ráadásul kompatibilis a legújabb ms officeval.

fontos,hogy ubuntu szoftverközpontból bármit telepíthetsz,a keresőbe meg nem kell tudd a program nevét,elég ha tudod,mit kell csináljon a program.

tehát nem a nevére keresel rá,hanem a program tulajdonságára.

egy példa : cédét akarsz írni,akkor beírod : CD,és minden programot kilistáz,ami a cd-vel kapcsolatos.

2015. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!