Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kap 20 percenként a...

Miért kap 20 percenként a gépem kékhalált? Valamikor bekapcsolásnál is? Lehet, hogy a RAM-nak van problémálya?

Figyelt kérdés
2010. márc. 20. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
porblémája!!!! igen lehet. de kékhalálnál is ad hibakodot. és mit észlel amugy? (hangok, gép tevékenysége) több mindentől lehet a kékhalál
2010. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MaXXeGee ***** válasza:
ez a megtévesztés a kékhalálban hogy az esetek többségében memória hibát ír. Akármilyen hardware-s hiba esetén kékhalált kapsz, de lehet ez inkompatibilitás is, vagy driver problem.
2010. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és hogy tudom meg nézni vagy ki deríteni hogy pontosan mi is?
2010. márc. 20. 14:16
 4/7 MaXXeGee ***** válasza:

Elsődlegesen ... letiltasz biosban eszközkezelőben minden olyan eszközt ami az alapvető működéshez nem szükséges ... pl hang és egyéb pci eszközök ... kihuzol midnen ucb eszközt ami az alapovető működéshez nem kell... aztán elkezded .. RAMteszt [link]

aztán lehet ez vinyóhiba is .. teszt:

[link]

Azt kellene még megnézni, hogy a hőmérsékletek milyen szinten vannak a gépen .. az meg Everestel.

nem állt e meg valamelyik cooler, stb stb ... próbálj kicsit szűrni, és mondd el mire jutottál :)

2010. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

memtest86

[link]

2010. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi
2010. márc. 21. 13:42
 7/7 Fingkirály ***** válasza:
tölts le netről valami ingyenes elemzőprogramot (mondjuk írd be keresőnek azt hogy "windows xp/vista/7 (amilyen oprendszered van) crash analysis"), mert a legtöbb oprendszernek megvan az a jó szokása, hogy összeomláskor a memóriában üldögélő összes futó folyamatot és azokért felelős driverek/programok neveit elmenti magának egy naplófájlbe. Ezek a kis programocskák a legutóbbi X (amennyit megadsz neki) összeomlás logjait végigtúrják, és megmondják, hogy mitől sz*rta össze magát a rendszer. Ha gyanúsan sokszor ugyanattól, akkor megvan a ludas. Nekem pl egy videokártya-drivertől pusztult a win állandó jelleggel, leszedtem, raktam fel jobbat-újabbat, és láám, működik :)
2010. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!