Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy minecraft...

Hogyan lehet egy minecraft szervert csinálni routeren és hamachi nélkül?

Figyelt kérdés

A gépünk csak a wifihez csatlakozik, és nem lehet valami megoldást találni, hogy a világon bárki rácsatlakozzon?

Mert próbáltam a No-ip-t az nekem nem működik, vagy nem tudom használni. Kérlek segítsetek!


Köszönöm a válaszotokat!


2015. nov. 27. 22:45
1 2
 1/13 Argloss ***** válasza:
Port forwarding és Dynamic DNS beállítás routeren. Természetesen a szervergépen engedélyezni kell a tűzfalon a szervert.
2015. nov. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És azt hogy kell? segítenél?
2015. nov. 28. 21:56
 3/13 A kérdező kommentje:
De a VILÁGON bárki, nem aki a wifi-re van csatlakozva, ugye?
2015. nov. 28. 21:57
 4/13 Argloss ***** válasza:

Keresd ki a routered:

[link]

2015. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Argloss ***** válasza:
És igen, ha jól megcsinálod akkor bárki tud majd rá csatlakozni.
2015. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bírnál segíteni? Én ehhez nem nagyon értek.
2015. nov. 28. 23:00
 7/13 Argloss ***** válasza:

Próbálok olvasni a gondolataidban, de ilyen messziről sajnos még nekem sem megy, szóval nem tudom eldönteni, hogy milyen routered van, illetve, hogy milyen rendszeren futtatod a szerveredet. Még csak azt sem tudom megjósolni, hogy milyen tűzfal van a gépeden, ha egyáltalán van.

Ezek hiányában csak azzal a linkkel tudtam segíteni amit fentebb adtam.

2015. nov. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Argloss ***** válasza:

Model No. TL-WR940N / TL-WR941ND

[link]


Router admin: DHCP -> DHCP Clients List résznél meg tudod nézni a géped belső IP címét és MAC címét.

Router admin: DHCP -> Address Reservation résznél add meg a géped MAC címét és jelenlegi belső IP címét. (pl.: 192.168.1.100) Ez azért kell, hogy a router mindig a te gépedhez tudja irányítani a játékosokat.

Router admin: Forwarding->Virtual Servers. Port az amit a szervernek megadtál (25565). IP Address az amit a DHCP-nél beállítottál a gépedhez. Protocol ALL. Status Enabled. Common Service Port-ot nem kell állítani.

Weboldal: www.noip.com. Regisztrálsz. Add Host. Hostname tetszés szerint. Host Type: DNS Host (A). Az IP-t automatikusan kitölti. Add Host.

Router admin: Dynamic DNS. Service Provider No-ip.com. User name amit regisztráltál. Password a jelszó. Domain name az amit hostname-nek regisztráltál. (pl.: argloss.ddns.net) Enable DDNS pipa. Login. Save.

Router újraindít. Ez azért kell, hogy a router automatikusan megadja a szolgáltatódnak az IP címed és a játékosok el tudjanak érni IP cím változás esetén is.

MC szerver elindít. Előtte ne felejtsd el az eula.txt-ben false-t true-ra javítani, plusz ha lopott mc-seket is be akarsz engedni akkor az online-mode-ot false-ra kell állítani a server.properties-ben.

MC kliensben a noip oldalon regisztrált címre kell csatlakozni. (pl.: argloss.ddns.net)

2015. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettél. Ha valami probléma lenne, akkor írok neked.
2015. nov. 29. 16:06
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem működik. A No-IP t le is töltöttem. Azt írja ki
2015. nov. 29. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!