Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsem vissza a...

Hogyan telepítsem vissza a freedos-t?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy laptopot amin eredetileg freedos volt. Azt letöröltem, és rátettem a windows 8.1-et. Később kiderült, hogy a gép nem bírja a terhelést ---> újraindítja magát 1-3 órás filmnézés közben. Aida64 programmal is leteszteltem, kb. a 9. percnél jött a warning üzenet. Tehát, a dolog most úgy nézz ki, hogy még van időm a vásárlástól elállásra. Ugyanakkor azt gondolom, hogy a freedos-t visszakéne rakni, de nem tudom, hogy hogyan kell azt. Valami ötlet?

2016. jan. 17. 11:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Miért kéne visszaraknod? Töröld ki az összes partíciót és formázd meg alaposan a winchestert, és ha voltak rajta fontos adataid, akkor azokat még felül is írnám.
2016. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nem kell visszaraknom? Ez miből gondolod? Nekem ez az első ilyen esetem.
2016. jan. 17. 11:21
 3/32 anonim ***** válasza:
Tegyél rá egy normális oprendszert, mondjuk Win7-et, vagy ha ahhoz is gyenge, akkor XP-t (bár szerintem ma már nem lehet újonnan olyan laptopot venni, ami a 7-et ne bírná). Ha még akkor is újraindulgat, akkor hibás a gép, és vissza kell küldened.
2016. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
szerintem csak 8.1-el kompatibilis.
2016. jan. 17. 11:25
 5/32 A kérdező kommentje:
de mondom... nem bírja a terelést. Ez milyen gáz már? Csak chrome van rajta + asus-nak a többi kiegészítői( wireless xy, bluetooth stb.). És az aida64. 10 percet nem tudott kibírni. Csak az anyám használja a gépet, és gondolom nem húzta a procit -.-"
2016. jan. 17. 11:29
 6/32 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy gép csak 8.1-gyel kompatibilis.
2016. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
de ez laptop lol
2016. jan. 17. 11:34
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy honnan veszed h nincs olyan h csak 8.1 el kompatibilis. Olvastam már erről h van ilyen. + ahol megvettem ott azt írja h kompatibilis : 8.1el...
2016. jan. 17. 11:36
 9/32 anonim ***** válasza:
9%
ne légy már ilyen buta.. mér ne lenne kompatibilis vele? tudod a dolgok sokszor visszafele kompatibilisek.. egyébként én is csak formáznám a partíciókat és küldeném vissza úgy..
2016. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan nincs, hogy egy gép csak

8.1-gyel kompatibilis."

Márpeddig tény, hogy egyes típusok csak 8x kompatibilitással bírnak. A 7-hez eleve nem is adtak ki hozzájuk drivereket, és a 10-es sem fut rajtuk teljesen stabilan. Én Lenovo gépekről tudok, de lehetnek más gyártóknál is ilyenek. Kérdező! Nem kell visszarakni ra a DOS-t, egyszerűen törölj minden személyes adatot, még a Win.-t is fenthagyhatod, főleg ha jogtiszta, mert lehet hogy a szervízben kiderül, hogy csak egy nem megfelelő illesztő, vagyis csak szoftveres a probléma. Ha még az ún. vásárlástól való elállás időtartamán belül vagy, akkor az op.rendszert is töröld és küld vissza.

2016. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!