Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » . Mka és . Flac között van...

. Mka és . Flac között van minőségbeli különbség?

Figyelt kérdés
Mivel konvertálhatok mkaból flacba, és megéri-e konvertálni?
2016. márc. 3. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A .mka egy audiosávokat tartalmazó konténerformátum, így bármilyen - akár tömörítetlen PCM, akár veszteségesen (mint például az MP3, az Ogg Vorbis, vagy az AC3), akár veszteségmentesen tömörített (így FLAC-vel tömörítettet is!) - hangsávot (itt lásd az Audio táblázatot: [link] ) tartalmazhat.


A .flac egy veszteségmentesen tömörített hangformátum, tehát ebbe a formátumba való betömörítés, és az abbból való kitömörítés nem jár (további) minőségromlással.

2016. márc. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogyan tudom az mkaban levő hangsávot külön trackenként flacba tenni? (És hogy kell a flacot kiejteni; "flek" "flacc" vagy "efelácé":))
2016. márc. 3. 08:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld konvertálni wav-ba előbb. Nem futottam még .mka-ba bele, de tegyél fel egy fájlmegosztóra egyet és megnézem. sacc azt gondolom, pl az XMediaRecode pl megcsinálja.
2016. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem fölösleges szórakozni mka-val,flac tökéletesen teszi a dolgát.összes fontosabb zeném flacben van.
2016. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak .mka-ba van a zenéje. Amennyire sejtem, abban lehet dts és flac is egyszerre. Talán MkvToolnix-Merge-Extract szét tudja szedni, de nem volt még dolgom .mka-val.

[link]

Sok lossless kerül ilyen feltöltésben, szóval a kérdés megoldandó...

Vagy ha valaki tudja....

2016. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nedcoleman válasza:

Ez megoldja...

[link]

2017. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nedcoleman válasza:
2017. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nedcoleman válasza:

Bocsánat a sok válaszért, de a legjobbat megtaláltam:

[link]


Ez szétszedi bármibe az MKA-t és egyebeket nagyon könnyen.

ha esetleg régi flac van a gépeden akkor a hivatalos oldalról töltsd le a legújabbat:

[link]

2017. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!