Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop zsenik, tabló...

Photoshop zsenik, tabló képemet megcsinálták, de iszonyú rosszul retusálták, megvan a nyers is de azon van egy világosabb nagy 1-es és azt eltüntetni el lehet valahogy?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 4. 15:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Küldd el privátba ! Megcsinálom. Ha meg lehet. :)
2016. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Lajos54 ***** válasza:

A retusálás komoly gyakorlatot és (fotós) ismereteket kíván.

A képen lévő ábrát, vízjelet (mint jelen esetben a nagy 1-es) eltüntetni lehet ugyan, de mivel az része a képnek (tehát nem rajt a képen van, hanem gyakorlatilag a kép része), nem egyszerű. Tehát nem lehet úgy "leradírozni", hogy láthatóvá váljon, ami alatta van.

Megoldás lehet, hogy a mellette lévő pixelekkel kicseréled az 1-est alkotó pixeleket, de ez egy arcképnél, ha nem is lehetetlen, nagyon nehéz. A végeredmény minősége is eléggé kétséges.

2016. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Erre a megállapításra jutottam én is. :)
2016. ápr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ha szám van rajta akkor az csak minta. kérd el az eredeti képet! normális fotósok oda szokták adni ha már rendeltél tőlük 1-2db-t

ha pedig annyira rossz, akkor csináltasd meg vele újra! szemetet ne áruljon...

2016. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Már elmondták hogy nem lehet leszedni, még annyit lehet hozzátenni hogy szerzői jogsértés amit csinálnál, és te bűncselekmény elkövetéséhez kérsz segítséget itt, nyíltan. Ugyanis te a retusálás szolgáltatását fizetted meg és a végeredményt kaptad meg, így a nyersanyag felhasználásához nincs jogod.

Pont ezért vízjelezik, mert különben kijátszanák az emberek.

2016. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5 az pedig a személyiségi jogok megsértése, mikor a fotós engedély nélkül felteszi a honlapjára "referenciának" az elkészült (és néha pocsékul retusált) képeket. igen, ilyen is van...


szóval ezeken kár is lovagolni. :) a legtisztább, ha elkéred tőle az eredeti raw fotót. ha nem adja és nem javítja a hibát: nem fizetsz neki semmit

2016. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Alapból ingyen csinálta, mert senkitől semmit nem kért, de senki nincs vele megelégedve és nem adja oda még a "retusáltat" sem, nemhogy a nyerset...
2016. ápr. 4. 16:50
 8/15 anonim ***** válasza:
Én láttam a képet, nincs azzal semmi gond. Meglehetősen profi kép !!
2016. ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Épp ezaz! Egy jó kép el lett rontva, a retusálással! Elküldjem amit retusált? homályos a szemöldököm, a hajam, mindenembe belerondított ami a nyersen jó volt..
2016. ápr. 4. 16:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azért találod furának a kész, retusált képet, mert van összehasonlítási alapod. Saját magaddal, és az eredeti képpel is.

Hidd el egy profi jobban tudja, hogy mi néz ki jól egy képen. Hiszen ez a szakmája, és foglalkozása.

Én nem vagyok fotós, de nagyítóval sem találok hibát a képen. Ezt a bíróság előtt is vállalom. :)

2016. ápr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!