Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows Update hiba?

Windows Update hiba?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:

Már 2 napja, a gép bekapcsolása után (alap járaton is) folyamatosan 50%-on pörög a proci. A feladatkezelőben megnéztem, az svchost.exe húzza le a gépet, de ilyen már korábban is volt, ilyenkor mindig addig telepítettem a frissítéseket, ameddig meg nem nyugodott, és vissza nem állt normálisra. Most viszont amikor telepíteném a frissítéseket, csak tölt meg tölt... 0KB és 0%... ez megy már 3 órája. Leszedtem egy Microsoft Fix It nevű programot aminek elvileg segítenie kéne, de így sem jobb hogy ez telepítve van, a gép meg továbbra is nagyon lassú. Mit tehetnék?



2016. ápr. 14. 19:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs lemaradt,a gépen Win 7 van.
2016. ápr. 14. 19:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Két gépen is láttam hasonlókat, azzal a különbséggel, hogy ott el sem indult az update win7 alatt. Mindkét esetben win8.1 lett a vége...az frissített mint állat.

Az okát nem tudom, de win7 alatt nem megy az update....

2016. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megnyugodtam egy kicsit. Pontosan ugyanezt szoktam tenni én is, de ez most nem megy. A sokadik újraindítás után is még mindig a Frissítések keresése szöveget látom, semmi sem történik. Ja, de. Az svchost terheli a gépet, amitől az alapjáraton sem halk hűtés (laptop) még hangosabb lesz. Frissítést nem talál, viszont bármit csinálok, nem tudom leállítai, mert fél percen belül újraindul az svchost és folytatja a semmit.

Régebben is volt már ilyen, ugyanezen a gépen van egy Windows 8.1 rendszer, az azonnal megtalálja és letölti a frissítéseket, Windows 7-nél meg órákig semmi sem történik. Nem érdekel különösebben, a gép nem lassul le tőle, majd befejezi, csak ez az átkozott hűtés ne lenne ennyire hangos. (Gyárilag ilyen, nem segít a takarítás.)

2016. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hmm nos ez sajnálatos :D

És ha mondjuk letiltanám a frissítéseket a "soha ne keressen frissítéseket (nem ajánlott)" funkcióval, akkor az svchost.exe is leállna, vagy valahogy ki lehet kapcsolni a windows update-t hogy ne húzza le a gépet?

2016. ápr. 14. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni én is, bevált, terhelés megszűnt és a hűtés elhalkult. Ideiglenesen letiltom a frissítéseket, nem tudok mást tenni.
2016. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez lesz nálam is, köszi a segítséget! :)
2016. ápr. 14. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!