Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 későbbi aktiválása...

Fordi kérdése:

Windows 10 későbbi aktiválása lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy megvásárolt Windows 7 Home rendszerem, sokáig azt is használtam. Nemrég frissítettem Windows 10-re, egész jól működik egy-két hibát leszámítva. Azon gondolkoztam, hogy ha 2016. július 29-e, tehát az ingyenes frissítési lehetőség után szeretném telepíteni(ha esetleg mondjuk elromlik a merevlemezem, és eltűnik a rendszer)/újratelepíteni a win10-et, a win7 kulccsal meg tudom-e tenni? Vagy milyen lehetőségeim lesznek? Azt tudom, hogy most van lehetőségem, hogy alaphelyzetbe állítsam a gépet, az érdekelne, ha teljesen új telepítést kell csinálnom, mit tudok majd tenni.

2016. máj. 28. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
ha teljesen újrarakod a gépet, kiválasztod, telepítésnél, hogy nincs kulcsod, majd mikor először netre megy a gép, rögtön aktiválja magát. A kulcsod már w10-es, nincs mitől félned.
2016. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kulcsa nem Windows 10-es, csupán július 29-ig a Windows 10-et lehet aktiválni megfelelő 7-es, vagy 8-as kulccsal is.

A Microsoft aktiválást végző szerverei ettől függetlenül már "megjegyezték" az alaplapodat, így újratelepítés esetén automatikus aktiválódni fog a rendszer. Nem kell termékkulcsot sem megadni, és ez az ingyenes frissítési ajánlat lejártát követően is így lesz.

Viszont ha július 29 után veszel új alaplapot, vagy gépet, akkor arra már csak a Windows 7-et fogod tudni felrakni. Legalábbis jelenleg ez a hivatalos infó, amin később akár változtathatnak is.

2016. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oké, akkor jöjjön egy személyes tapasztalat.

Szóval, volt nekem egy 8.1 dobozos (nem OEM!) változatom a gépemen, ezt frissítettem 10-re. Ezt a gépet a MS rendszere bejegyezte erre a Windowsra.

Vettem egy új gépet (alaplap, processzor, RAM), ezen a Win10 természetesen nem volt aktív, ezért felraktam a Windows 8.1-emet az eredeti telepítőlemezéről, az eredeti kulccsal.

"A Windows nincs aktiválva." Hopp!

Sebaj, hívjuk az ügyfélszolgálatot! Gép. "Kérem adja meg a gépe által generált első számsort!" Megadtam. "Kérem adja meg..." Megadtam. Összesen 9 számsort gépeltetett be velem, majd közölte, hogy a számsor nem megfelelő, a Windows nem aktív. Beszélhetek egy ügyintézővel, munkaidőben. (Szombat volt.) Most tűkön ülök, idegeskedem, hogy nehogy átverjenek (lásd paranoid téveszmék :). A haverom lehülyézett, most másodszor. Először mikor eredeti Windowst vettem...


Jogilag mindkét rendszer (8.1, 10) szerződése lehetőséget ad az átvitelre.

8.1: "A szoftvert átviheti az Ön egy másik számítógépére. "

10: "Ha Ön a szoftvert önálló szoftverként szerezte be (vagy ha a szoftvert önálló szoftverként beszerzett szoftverről frissítette), akkor a szoftvert átviheti egy másik, Önhöz tartozó eszközre."


A hibát valószínűleg akkor követtem el, mikor a régi gépen nem deaktiváltam a 10-et. Mentségemre legyen mondva ez volt az első ilyen esetem.

2016. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A haverom lehülyézett, most másodszor. Először mikor eredeti Windowst vettem... "


Elég szomorú, hogy egyes emberek így gondolkodnak. Inkább csöndben kellett volna maradnia, ha lopott Windows-t használ. Épp annak kéne lennie a normálisnak, ha valaki megveszi.

Egyébként a Microsoft telefonos ügyfélszolgálatán nagyon segítőkészek. Én is jártam már hasonlóan, mint Te, de szerencsére az ügyfélszolgálat 1 nap alatt megoldotta a gondomat. :)

2016. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 A telefonos ügyfélszolgálat tényleg segítőkész volt. 13 perc 19 másodperc - "A Windows aktív." Csak most nem merek hozzányúlni (lásd Win 10 telepítése) nehogy a 8.1 baja essen. :)
2016. máj. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!