Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ingadozó teljesítmény renderel...

Ingadozó teljesítmény renderelés alatt?

Figyelt kérdés

R7 370 4G NITRO kártyám van.


Sony Vegas-ban renderelek egy full hd-s 60 FPS-ses videót jó minőségben. Beállítottam hogy használja a videokártyát is ha lehetséges.2 helyen állítottam be. Egyszer a beállításoknál, másodszor pedig a renderelésnél a fájlformátumnál eddig nem volt bepipálva az a funkció, hogy vga használata.


kiválasztottam először azt, hogy "Use OpenCL if avalaible"


Délután 1,5 óráig renderelt, de a vga teljesítménye ugrált. Sapphire TRIXX programot használva a Memory clock és a GPU Clock 10 másodpercenként ugráltak fel és le. hol 5% hol 100%-on volt mind a 2.


A GPU usage-nél pedig 25-100% között ugrált, de átlagosan 30%-on dolgozott.


A kártya 50 fokos volt. Felvettem a hűtést még jobban, 40 fokos volt és a gpu clock és memory clock 100% a GPU usage-nél pedig továbbra is 30-40%-ot írt.


Most megint keresgéltem, és a renderelési opcióknál volt egy olyan, hogy "Check". Rányomtam, éskiírta, hogy "CUDA avalaible" Átkattintottam hogy "Use CUDA if avalaible", de ugyanazt csinálja megint. Ugrál mindene, ha megemelem a hűtését, akkor a gpu clock és a memory clock aránylag stabilan megmarad (értsd: ritkábban esik le), de a gpu usage továbbra is átlagosan 40%.


Mitől lehet ez? Drivereket már újraraktam.


Chieftec CTG 550W táp

8GB RAM

I5 4440


2016. máj. 28. 19:54
 1/1 Hominida ***** válasza:
Renderelésnél nincs szükség a GPU teljesítményére, a munkát a processzor végzi. Ami munka a GPU-ra jut, az szerintem mindössze a konverzió közbeni megjelenítés.
2016. máj. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!