Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word-ben oldalszámozás?

Word-ben oldalszámozás?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, a Word-ben úgy szeretnék formázni egy dokumentumot, hogy az első és utolsó néhány oldalon ne legyen oldalszám, csak közte.

Szenvedek vele egy ideje, pl. a 4. és 30. oldal között szeretnék 1-el kezdődő oldalszámozást, szakasztörést tettem a 4. és 30. oldalra is, aztán Nézet - Élőfej és élőláb, úgy az oldalszám beállítás, de nem jó sehogysem. :((( Mindig előről kezdi az oldalszámozást, így ami nekem első oldal kellene, hogy legyen, oda már 4-est ír. :(

Legyetek szívesek, ha tudtok, segítsetek, mert enélkül nem tudom befejezni a szakdogám, és már elegem van, hogy nem sikerül.

Köszönöm szépen előre is!


2010. ápr. 22. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Csináld több dokumentumból, ha nyomtatod is. Az 1. legyenek azok, ahol nincs oldalszámozás. A 2. pedig amin van, nyomtatás után pedig egybeteheted.
2010. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, eredetileg így csináltam, ahogy írtad.

Csak sajnos a szakdolgozat egy CD-re írt példányát is le kell adnom, arra pedig nem írhatom rá szétdarabolva...:(

2010. ápr. 22. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyisd meg a View --> Header and footer ( Nézet / fejlécés lábléc )

Kattints a láblécbe

Nyisd meg az Insert --> Page numbers ( Beszúrás/lapszámok)

A panelen van egy checkbox "Show number on first page", annál szedd ki a pipát.

A közbenső számozást megoldhatod a File --> Page setup ( File/oldal beállítás) -->Layout (Kinézet) menüben.

Itt lehet játszogatni az "Apply to:" résszel (érvényes: )


Ha végképp összevissza számozást akarsz, akkor inkább a manuális sorszámozást javaslom, vagyis a lap aljára ( de nem a láblécbe) beszúrsz egy kis textboxot ( Insert --> Textbox /Beszúrás -->szöveges mező) és abba laponként már azt írsz, amit akarsz ;-)

2010. ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálom, mert persze még azóta sem jött össze. :(
2010. ápr. 23. 14:41
 5/5 Mykkka válasza:
A szakasztörés jó, az kell hozzá! Beszúrás/Oldalszámok menü: az Oldalak számozása ablakban a Formátum gomb, balra lent. A megjelenő ablak alsó részében meg tudod adni, hogy folytassa az előző szakasz számozását, vagy egy megadott értéken kezdje újra.
2011. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!