Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Menne az Ubuntu?

Menne az Ubuntu?

Figyelt kérdés
1.9 GHz, 2 mag, 1 GB RAM mellett és integrált VGA-val hogy menne az Ubuntu? Érdemes telepíteni?

2016. szept. 20. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egy xubuntu jól menne (ubuntu xfce), de a nagy ubuntu unity-s felülettel már nem hinném.
2016. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Menne. Nem mondom hogy villam, mert egy firefox inditaskor 200-300MB memoriat igenyel, es akkor meg sehol sincs a flash vagy java plugin, de onmagaban az 1.9GHz nem akadaly. +1G memoria biztosan jot tenne neki.
2016. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Ubuntut akkor sem érdemes, ha ló legel a sírján.
2016. szept. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
ubuntu felejtős. ha mindenképp linux kell akkor debian + xfce/lxde/openbox
2016. szept. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Menne, de a Unity felületnek kicsit több ram kéne. Szóval inkább egy Linux Mint (ami Ubuntu alapú) egy Mate vagy Cinnamon felülettel. Ez utóbbit én már pakoltam fel hasonló gépre és nem volt lassú.
2016. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a Linux mintnél a cinnamon is viszonylag sokat eszik, ha emellett döntesz, inkább a mate vagy xfce mellett döntsél. Én jobban kedvelem az xfce-t, de ez személyes preferencia...
2016. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb írták, ez főleg a desktop környezeten múlik. A leírt gépen kb. bármelyik Linux disztró elfut, ha a megfelelő grafikus környezetet rakod rá, és tisztában vagy egyes progik memóriaigényével. (Pl. web böngésző, 86 nyitott füllel egyszerre.)


Amúgy én is Linux Mintet javaslok, MATE-val gond nélkül elmegy. Nálam is futott: 2GHz, 1 mag, 1GB RAM, integrált VGA.

De a legegyszerűbb és legbiztosabb, ha felrakod rá, és kipróbálod. :)

2016. szept. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Tom Benko ***** válasza:

Jól lecsupaszítva, valami egyszerű GUI-val igen. De akkor már inkább Debian vagy Arch, ízlés szerint. GUI-nak legyen MATE vagy XFCE, esetleg LXDE, böngészőnek meg ne Firefox vagy Chrome, inkább Midori.

Ha kicsit spórolós típus vagy, akkor ne DE-t válassz, hanem WM-et, IceWM vagy {Open,Flux}box, böngészőnek meg xombrero vagy uzbl.

2016. szept. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nos, az Ubuntu picit döcögött, de használható, mindenesetre hosszú távra nem hinném, hogy kényelmes lenne.


Az Arch-ot nem próbáltam, helyette próbáltam a Manjaro-t, ajánlás alapján. Tetszett, de volt egy probléma a géppel. A Wi-Fi-t nem akarta felismerni, semmilyen driverrel. Pedig nem volt lassú, és külsőre is megnyerő.


És végül Xubuntu. Jelenleg is ez van telepítve, gyorsan bootol, eddig megy minden, FF és Chrome sem lassú Xubuntun, és külsőre bár nem látványos, de kellően szép.


Esetleg... Elementary-ról és Deepin-ről tudtok valamit mondani?

2016. szept. 21. 12:36
 10/18 anonim ***** válasza:

"külsőre bár nem látványos, de kellően szép"

Sajnos pont a látványos csili-vili zabálja a memóriát.

De a Linux világában legalább lehet válogatni. :)

2016. szept. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!