Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SOS! Milyen programmal készíti...

SOS! Milyen programmal készítik azokat a gyönyörűséges fanartokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy crossover fanfichez (borítóképnek és illusztrációnak) kellene nekem olyan festő/rajzoló/művész program, amivel ilyesmi minőségű (értsd: valósághű festett) képet lehetne készíteni [ [link] egy meglehetősen érdekes frizurájú manga-karakterről, és egy furcsa ábrázatú telenovella-szereplőről.

És mondjuk jó lenne, ha ingyen volna, és működne Windows XP-n.

Tudom, hogy buta vagyok, de sürgősen kéne, és halványlila gőzöm sincs erről a dologról.

Ha valaki tudna segíteni, annak irtóra örülnék, és nagyon-nagyon megköszönném!



2016. dec. 23. 17:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Persze nem tudom, hogy az animés, mangás rajzosok mit használnak, de illusztrálásra, képregényrajzolásra akkor is az Illustrator a legtökéletesebb.
2016. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Megnézném, hogyan készítesz el egy ilyet Illustratorban. Valószínűleg beletörne a bicskád.

[link]

Használok Illustratort, webdesignhoz és grafikai munkákhoz, de eszembe nem jutna egy ilyet elkészíteni vele. Ugyanakkor ismerem a program erejét, és egyetértek veled, hogy képregényhez/illusztáláshoz alkalmas mindaddig, amíg nem akar olyan kidolgozottságig elmenni, mint az általam linkelt rajz. Már pedig a kérdező valószínűséggel ilyet fog keresni az általa linkelt kép alapján. És azt is tudom, hogy meg lehetne oldani ezt a szőrözgetős részt is Illustratorban, de sosem fog kinézni ugyanúgy, mintha te, a saját kezeddel húztad volna meg azt a vonalat.


Ugyanakkor nem célom az Illustrator lehúzása, valószínűleg te jobban ismered, mint én, és többet tudsz arról, hogy mire képesek a vektoros programok, én pedig jól ismerem a Photoshopot, és tudom, hogy a pixel alapúak mire képesek.


Ez egy olyan választás, amit a kérdezőnek kell tisztáznia magában. A kérdése alapján én továbbra is azt ajánlom, hogy a pixel felé menjen el, az általa linkelt rajzok készítői így dolgoznak, de ha van ideje, belenézhet a vektorba is, talán felfedezi ő is azt, amit az itt írogató Illustrator-párti válaszoló is, és amit én még nem.

2016. dec. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
A kulcsszavak között szerepel a "festészet", nem tudom, hogy ennek mekkora a jelentősége, de digitális festéshez az Adobe Photoshop kiváló. Szóval én is csatlakozom az előttem szóló válasza alapján a "pixelpárti" emberekhez.
2016. dec. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hagyjuk... megcsinálom Paintben (Windows XP verzió)... legfeljebb nem lesz annyira profi.
2016. dec. 24. 10:12
 15/21 anonim ***** válasza:

Én is csatlakoznék a "pixelpártiakhoz" :D De csupán azért, mert az Illustratort nem tudom használni. Megpróbáltam, de ráhagytam, mert közben próbálgattam a Photoshopot is, és az jobban megfelelt a céljaimnak és jobban kezemre is esett, viszont ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy az Illustrator is rendkívül hasznos és nagyszerű program.

Viszont, abban is igazuk van a többieknek, hogy ezt azonnal nem fogod tudni megcsinálni. Én kb. fél éve "küzdök" a PS-sel, napról napra jobban megy, de még nagyon sok dolgot meg kell tanulnom.

A bescannelés működik, de azt kell mondjam, én jobban szeretem már egyből a táblával megrajzolni a sketchet, azzal utána már nincs sok baj, nem kell úgy tisztogatni, mint a másik esetben. Meg úgy egyáltalán, tábla nélkül lehet ilyen minőségű "kifestést" csinálni? Nem hinném.

Lehet azzal járnál a legjobban, kedves kérdező, ha megcsinálnád teljesen papíron, és elmennél egy fénymásolóba, ahol digitalizálják neked a képet, mert azt nem hiszem, hogy csak emiatt be akarsz fektetni egy táblába (ha amúgy nem érdekel a digitális rajzolás).

2016. dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#15

Nincs itt "pixelpárt", meg "vektorpárt" :D

Igen, az Illustartor valóban nem alkalmas ilyen típusú munkákra, mint amit #12 linkelt, én sem akartam lehordani az általa írt programot, sőt talán alkalomadtán kis is próbálom, mivel engem is érdekel a digitális festészet :)

Én eddig csak képregény, illusztráció rajzolásra használtam, de ez egy egészen más stílus, mint amire a kérdező kíváncsi :)

https://www.youtube.com/watch?v=Q7QK5EAnCmg

https://www.youtube.com/watch?v=hlqTL9aTjvY

2016. dec. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#7-8 és #12 vagyok.


Kérdező, mennyire sűrgős a dolog? A karácsonyra elutaztam, de ha elküldöd a rajzot szkennelve (akár úgy, ahogy a #15-ös mondja, hogy elmész egy fénymásolóba, ami egy jó ötlet), akkor ki tudom színezni január elején. Tudok referenciát küldeni a munkáimról, és eldöntheted, hogy kellek-e (nem vagyok profi, helyette viszont vállalom ingyen).



Előző, köszi, hogy linkeltél is, azt nem tudtam, hogy ilyesmire is képes ez a program, és egy másik megvilágítást adott a dolognak. A válaszaid alapján is örültem, hogy el lehetett veled vitázni/érvelni Illustrator vs Photoshop témában. Meggyőztél arról, hogy az Illustrator is jó rajzprogram és csak én tudtam túl keveset róla. Köszönöm!

2016. dec. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó, csak más típusú program :)
2016. dec. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, de maradtam a Paintnél... azt legalább tudom használni. :P Nem szeretnék ezzel senkit sem terhelni, főleg nem az ünnepek alatt! De nagyon köszönöm, ha majd egyszer ilyen minőségűt szeretnék majd alkotni, megpróbálom az itt felsorolt programok mindegyikével!

Hálásan köszönöm és mindenkinek kellemes ünnepeket, boldog Karácsonyt kívánok!

2016. dec. 24. 23:05
 20/21 tabaki ***** válasza:

"maradtam a Paintnél"


Minden más esetben azt mondanám, hogy a legkevésbé bölcs döntést hoztad, de ebben most benne volt a soros moderátor sújtó keze is. Mivel a szándékát továbbra sem értem, megpróbálok a törölt hozzászólásom alapján összerakni egy újabbat, hátha azt már tolerálja.


Tehát:

A linkelt kép szintjén az Illustratort simán helyettesítheti az ingyenes és jóval egyszerűbb kezelésű Inkscape:

[link]

Ingyenes pixelgrafikus programokkal meg éppenhogy Dunát lehet rekeszteni. Mind jobbak a Paintnél, és sok van közöttük, amellyel ez a feladat éppolyan kényelmesen elvégezhető, mint a Photoshoppal. Néhány közülük:

Gimp: [link]

RealWorld Paint: [link]

Paint.NET: [link]

MyPaint: [link]

Phoxo: [link]

Chasys Draw IES: [link]

FireAlpaca: [link]


Egyszóval nem egészen világos, mi szükség volna a fentebb említett, profiknak való, drága, és egy kezdő számára kissé összetett csúcsszoftverekre -- azok ettől függetlenül kiválóak, de ennek különösebb jelentősége nincs. A program annyit tud, mint te.

2016. dec. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!