Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy vágjam ki egy álló...

Hogy vágjam ki egy álló kamera videójából az azon mozgó dolgokat?

Figyelt kérdés
Van e valamilyen program ami képes arra hogy összehasonlítja minden egyes képkockát a legelsővel amin még semmilyen mozgó dolog nem szerepel, és kivágja úgy hogy átmenetes altacsafonás videót kapjuk?
2017. febr. 2. 18:02
 1/3 tabaki ***** válasza:
Gyönyörű szó ez az „altacsafonás”, kár, hogy semmi értelme. Ha esetleg alfacsatornásról volna szó, tudomásom szerint a videók ilyesmit nem tárolnak, ezt másképp szokás megoldani, például zöld háttérrel. Nem ártana, ha az elképzelésed részleteibe is beavatnál bennünket. Annak az alapján, amit eddig leírtál, elég lenne akár egy félig átlátszó videót rárakni az állóképre. Ha kifejezetten ki kell vágni a figurát, arra talán az After Effects képes, de szerintem abban sem úszod meg komoly manuális munka nélkül -- de ne legyen igazam.
2017. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex Fly ***** válasza:
Fényképek esetén ez már régóta alapvető és teljesen automatikus dolog, így valószínű, hogy video esetén is működik -habár itt már a mozgó háttér is gondot jelenthet. Szóval teljesen automatikus eljárásra ne számíts, főleg ha jó eredményt akarsz.
2017. febr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:
Hát, igen nagy késéssel, de visszatévedtem ide, és utólag ráeszméltem, hogy ez voltaképpen a „difference key” effekt leírása próbált lenni. Gondolom, Kérdező azóta megtalálta valahogy, de hátha valaki idebotlik még, akit érdekel: Egyrészt nem nyúltam mellé az After Effects-szel sem, valóban onnét ismert leginkább, másrészt pedig -- ingyenes megoldásként -- a Blender is használható. Tudomásom szerint egyik sem állít elő alfacsatornás videót, ehelyett vagy közvetlenül felhasználod az eredményt a szerkesztésben, vagy zöld hátteret vágsz mögé a későbbi használat érdekében, vagy átlátszó hátterű (pl. PNG) állóképek sorozataként mented, és később ezekből állíthatod össze a szükséges videósávot.
2018. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!