Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Törölt partíció visszaállítása?

Hajasko kérdése:

Törölt partíció visszaállítása?

Figyelt kérdés
Van egy HDD-m amin újra telepítettem a Windows 7-et. Telepítésnél töröltem a partíciókat és újra particionáltam. Később derült ki, hogy sérültek a fájlok, amiket kimentettem telepítés előtt. Milyen progival lehetne az eredeti partíciókat visszaállítani, vagy a törölt fájlokhoz hozzáférn?

2017. máj. 9. 03:28
 1/2 anonim ***** válasza:

(Nem csesztetésnek írom az első mondatot!)

Ha beírod betűre pontosan ugyanezt a google-ba, akkor sok találatot kapsz különféle erre szolgáló, ingyenes és fizetős progikra, illetve emberek személyes tapasztalatait, cikkeket.

Pl. a Test Drive is ilyen.

Sajnos előbb kellett volna a mentést ellenőrizni, mert a partíciót nagy valószínűséggel vissza tudod hozni, de az azon lévő állományok mindegyikét, sértetlenül már nem biztos.

Legtöbb esélyed akkor van rá, ha a törlés után azonnal észbe kaptál, a gépet azonnal leállítottad, s nem is rendes leállítással, hanem áramtalanítással.

A lényeg az, hogy ne történjen semmi írás már arra. A rendszer se nyúljon hozzá!

Másik gépbe áttéve lehet próbálkozni, vagy másik winyóról bootolva.

2017. máj. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Természetesen a google-el már próbálkoztam, egypár progit már ki is próbáltam pl.:EaseUS Partition Recovery, Active Partition Recovery,...

Valahol azt is olvastam, hogy érdemes mihamarabb leklónozni a vinyót így már azon lehet próbálkozni. úgy is tettem, leklónoztam egy külső HDD-re és azon próbálkozok. Egyébként nem a Test Diskre gondoltál, mert Test Drive néven csak az autós játékot találom? :) a Test Disket is próbáltam egyébként.

Csak kíváncsi vagyok ki mit ajánl, mert ezek elég hosszú futási idejű dolgok és nem akarok feleslegeseen próbálkozni. arra vagyok kíváncsi, melyik a leghatékonyabb.

2017. máj. 10. 03:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!