Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Aktívan, szakmában dolgozó...

Aktívan, szakmában dolgozó rendszergazdák! Mitől olyan szupcsijó a Microsoft Windows? (term. A legújabb Server 2016 verziók)

Figyelt kérdés

Informatikából 4-es és 5-ös között vagyok. Hogy megkaphassam a jobb jegyet, vállalnom kellett egy házidolgozatot az informatika fejlődéstörténetéről.

Ehhez kellene MINÉL TÖBB pozitív, értékteremtő, újító, egyedi dolgot összegyűjtsek a mindenkori legnagyobb, az ipar fő mozgatórugójaként működő Microsoftról.


Iskolában is tanították, hogy ez az, amivel a komoly cégek, elismert rendszergazdák, informatikusok dolgozni tudnak, ezért gondoltam, kérdésemet e csoport felé irányítom.


Előre is köszönöm!


port: 80/TCP

V•HT | greed


2017. aug. 7. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Oh infotöri nem egy bonyolult dolog, ott részenként lehet előadni 1 órás preziket és nekem egyetemen meg is követelték

[link] és az intel prociról írni menőbb lenne mint az aktuális ms serverről.


Illetve az egyszerűsége miatt használják azt és nem a linuxot. Linuxon is meglehet oldani mindent, de bonyolult és időigényesebb. Az idő pénz, de még a tudás ami kell hozzá az is.


A jelenkor az info töribe szerintem a leglényegtelenebb.

2017. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Linuxon is meglehet oldani mindent, de bonyolult és időigényesebb."

Éppenséggel nem ez a Windows szerver fő előnye. Egy parancssor, egy jól megírt szkript (lásd: Windowson a bash-hes hasonlóan hatékony shellrendszer csak a Powershellben jelent meg 2005-ben) eléggé hatékony tud lenni.


Ez meg is látszik az elterjedtségi adatokon: a webszerverek 70%-a Linuxos (a maradék 30% az ASP miatt) Unix/Linux alapú ( [link] ), a szuperszámítógépek >90 Linux alapú ( [link] ).


Ahol a Windows Server meg tudta vetni a lábát, az a vállalati szegmens, ahol a túlnyomórészt Windowsos klienseket jól lehet szabályozni a zárt forrású Active Directory segítségével (oké ott a Samba, de az nem nyújt out-of-the-box teljeskörű vezérlési lehetőséget).

2017. aug. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Samba egészen jó alternatívája az AD szervereknek, ha megelégszel alacsonyabb verziójú (2008R2) GPO-val, illetve nem kellenek nagyon Windows specifikus szolgáltatások.


Sok jót amúgy nem tudok magáról a Windows-ról elmondani, és nem azért, mert divat szidni, hanem mert tényleg fos :-) Irtom, ahol lehet, pedig „komoly cég komoly IT-se vagyok”.


De. A Microsoft nem csak a Windows-ról szól. Ha megnézed az Office 365, az Azure és egyéb felhőszolgáltatásait, akkor már lehet nagyon jó dolgokat találni, amik tényleg jól működnek, sokkal jobban, mint pl. az Apple, vagy a Google szolgáltatásai, ráadásul ugye az Office és a Windows szabványaira épül, amiket a leggyakrabban használnak mind az üzleti, mind egyéb területeken.


Én mindet kipróbáltam, és az a helyzet, hogy szerintem az övék a legjobb - feltéve, hogy nem Linuxot használsz, ott nem domborít annyira, de talán még mindig jobban, mint a Google. És Mac-en és iOS-en használom, ott tökéletesen működik, jobban, mint az iCloud. Ezek a területek sokkal jobban is fejlődnek náluk, mint maga az oprendszer, vagy a szerver szegmense (amiben leginkább ezen szolgáltatásokhoz történő integrációját erősítik). Én azt látom, hogy ők is rájöttek, hogy önmagában a szoftverben nincs nagy üzlet ma már, az online szolgáltatásokban annál inkább. Ebből a szempontból vizsgálnám meg, akár a többi nagy szolgáltató (Google, Apple, Amazon stb.) hasonló kínálatával összehasonlítva.

2017. aug. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak vállalati rendszernél jó mint szerver, ahol sok Windows -os gépet kapcsol össze AD -vel.

Minden más területen inkább Linux, egyszerűbb, gyorsabb...

Windows esetén egy hardver direkt vezérélése elég körülményes tud lenni.

2017. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!