Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux telepítés, fura partíció...

Linux telepítés, fura partícióval kapcsolatos probléma, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Ubuntu Linux-ot, vagy a legfrissebb Debian stabil változatot szeretném telepíteni, mindkettő azonos partícióval kapcsolatos hibaüzenettel örvendeztet meg. Hiába törlöm a partíciókat (az összeset), hiába hozok létre új partíciós táblát és kézzel a partíciókat, hiába mondom neki, hogy használja a lemezt és hozza létre automatikusan a partíciókat, a hiba mindig fennáll...

Lépésenként végrehajtom az utasítást, a jelzett partíciót törlöm, majd újra létrehozom, de a hibaüzenet ugyanaz.

A hibaüzenet:


A / ponthoz társított /dev/sdb1 partíció a lemez minimum igazításától 3584 távú bájtnál kezdődik, ami nagyon rossz teljesítményt eredményezhet.

Mivel most formázza ez t a partíciót, ajánlatos e problémát most javítania, a partíció újraigazításával, ezt később nehezebb lenne. E célból lépjen vissza a partícionáló menübe, törölje a partíciót és hozza létre újra hasonló pozícióban ugyanilyen beállításokkal. Így a partíció kezdete a legjobb helyre kerül e lemezen.


megkérdezi, hogy vissza kívánok -e lépni a partícionálási menübe. A "nem" lehetőséget választva tovább lehet lépni, de a változások elvesznek, nem írja a lemezre, így a rendszert nem tudom telepíteni.

Az "igen" lehetőséggel törölhetem végtelenségig a partíciókat vagy hozhatok létre újakat, hibaüzenettel meg áll és nem enged kilépni a partícionálásból...



2017. szept. 6. 18:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Szektorméretnek szerintem 4096 byte az ideális középút"

Az nem a cluster-méret szokott lenni?

2017. szept. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!