Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PUBG klónok? Miért nincs több...

MuSky kérdése:

PUBG klónok? Miért nincs több hasonló játék ha ennyire sikeres?

Figyelt kérdés

kíváncsi vagyok, hogy, hogy nem másolja több kiadó vagy akár indie fejlesztő csapat a pubg (PlayerUnknown's Battlegrounds) sikerét?

főleg most, hogy steamen rekordot is döntött.


tudom, hogy előtte is voltak hasonló battle royale stílusú játékok, mint pl a h1z1 de amikor a mobák voltak a legnépszerűbbek relatíve sok próbálkozás megjelent, akik próbáltak lehasítani egy kisebb szeletet a lol és a dota2 piaci részesedéséből.


ti ismertek a pubg-hez hasonló game-eket?



2017. szept. 18. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A PUBG előtt, mint ahogy írtad is, több battle royale próbálkozás is volt, még minecraftban is sorra jelentek meg az éhezők viadala modok meg szerverek. Viszont mióta megjelent a PUBG, akkora sikere lett, hogy hiába is próbálná bárki meglovagolni, a játékosok nem váltanának. Épp ezért pont most nincs értelme ilyen játékot fejleszteni.

A moba egy tök más téma. A PUBG az konkrétan egy speciális játékmenetre épül, ugyanilyet kiadni nem lenne értelme, hiszen nincs benne túl sok lehetőség, nem lehet újat mutatni. A mobákban viszont annak idején (talán még most is) több lehetőség van, hiszen a moba csak azt jelenti, hogy felülnézetből egy nem túl nagy pályán történnek dolgok. Ezen belül viszont bármi lehet, rengeteg új és innovatív játékelemmel lehet gazdagítani egy-egy erre épülő játékot. (most azt hagyjuk, hogy ezt sikerült-e megvalósítania a kiadóknak).

2017. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én azért kipróbálnék pl egy fantasy környezetes battle royale-t, a chivalry a dark souls és a pubg keveréke lenne.
2017. szept. 18. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:

PUBG klónt csak olyan téren érné meg ha pl western, vagy futurisztikus, vagy fantasy világban valósulna meg


én hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkoztam, ismerek olyat aki elég sok mostani játékot tolt, szintén játékfejlesztő, náluk pl inkább retro game remake ami nagyon tarol


szóval nem feltétlen kell mostani játékot másolni, elég pár klasszikust előszedni :)

2017. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A PUBG is egy klón klónjának a klónja. Most mindenki isteníti, aztán két év múlva jön egy tök ugyanilyen BR játék, és azt fogják fényezni.

Amúgy a Fortnite-nak is most jött ki a Battle Royale módja.

2017. szept. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!