Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 mellé telepítenék...

Windows 10 mellé telepítenék Ubuntut egy 256 GB-os SSD-re. Milyen méretűekre készítsem a partíciókat?

Figyelt kérdés
Egyenlőre egy NTFS partíción van a Windows 10. A Linux partíciói milyen méretűek legyenek?

2017. szept. 30. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni preferencia kérdése. 10GB szerintem akkor is kevés, ha másik fizikai meghajtóra kerül a /home, 20 mindenre elég, de azért el tud fogyni, főleg ha minden azon van, én merő paranoiából és vinyós világból berögzült gazdagságtudatból 40GB alá nem mennék soha.
2017. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

SSD nem ajánlott adatot tárolni (pl. filmre gondolok), ezért erre csak a 2 rendszert raknám. Köztük osztanám el. 40 vagy 56 GB menne Ubuntunak, többi (216 vagy 200 GB) Windows 10-nek.

Elég 1 linux partíció. SWAP felesleges 4 GB RAM esetén is, nemhogy ha több van. Nekem több kárt csinált, amíg volt, mint hasznot. Külön / home partícióval is csak a bajom volt. Főleg ha másfajta linuxot vagy felületet választottam következő telepítéskor ugyanazzal az user névvel. Inkább ext4 / Data meghajtót szoktam csinálni és ezt csatolni. Ezen tényleg csak filmek, képek stb. van. De akkor nekem csak Linux volt gépen. Ha Windows is van, akkor elég egy Linux partíció és egy Windows az SSD-re. Külön HDD-re pedig egy NTFS adat (filmek, stb.) közös használatra a két rendszernek.

2017. okt. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!