Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Emberek akik a SOV24-ről...

Emberek akik a SOV24-ről vásároltak Windows-t. Legális?

Figyelt kérdés
Mi a tapasztalat, csakmert a jövőben én is onnan akarok Windows 10-et vásárolni. Mármint legálisak a kódok?
2017. nov. 3. 06:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vállalati célra fogod használni, felesleges megvenni...

Egyébként meg miért ne lenne legális? Máshogy nem árulhatja.

2017. nov. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:

Úgy tűnik a Miocrosofttól is kérdezték már ugyanezt....


[link]

2017. nov. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem. A Windows 10 Home ára $119.99, aki ennél olcsóbban árulja, az nem legális. Vagy OEM változat, amit csak egész géppel adhatnának el, vagy nagy tételben vásárolt, esetleg iskolai licensz, amit szintén nem adhatnak el.


Az eredetiséget igazoló COA matricát és telepítési adathordozót ha nem kapsz velük, akkor egy ellenőrzésen bukta van.

2017. nov. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy legális, vagy nem, azt tapasztalati úton csak úgy lehet megtudni, ha van egy ellenőrzés, és ott elhasal a rendszer, illetve ha ezek után a bíróságon sem tudsz érvényt szerezni az igazadnak.


Tény, hogy az ott kapott kulcsok működnek, én vettem egy pár 7-est, meg 8.1-et, egyikkel sem volt probléma, szó nélkül aktiválta mindegyiket a Microsoft szervere. Amúgy ha jól emlékszem, egyik sem OEM volt, azoktól óvakodni kell, mert az OEM az egyrészt a hardverhez kötött valami, másrészt nem a Microsoft forgalmazza (végfelhasználónak), hanem maga a hardver gyártó, szóval ez bonyolult, rövidíthetném KEM-nek is (Kerüld El Messzire).


A Microsoft EULA és egyéb üzletpolitikai szabályai alapján nem legális, ahogy mások is mondták, különösen OEM esetében kell a matrica, amit ők nem adnak, csak 10 db vásárlás felett küldik el (persze PNG-ben megkapod egyre, de hát az nem az igazi). De ez csak az érem egyik oldala, a jogi része az sokkal érdekesebb, csakhogy abban még soha senki Magyarországon egyértelműen nem foglalt állást (én legalább is nem hallottam ilyet). Ugyanis ha ez törvényileg így eladható és lehet vele kereskedni, akkor az MS kitörölheti a licencével és a megkötéseivel a hátsóját, mert egy jogszabályba ütköző licencszerződés az nem érvényes, mert egy szerződés nem írhat felül jogszabályt semmilyen módon, akkor sem, ha Te ebbe amúgy beleegyezel.


Egyszerű példa: ha veszel mondjuk egy autót, akkor a gyártó, vagy a kereskedés aláírathat veled egy olyan nyilatkozatot, hogy azt Te tovább nem értékesítheted. Csakhogy miután eladja neked a terméket, nincs joga beleszólni, hogy Te azzal mit csinálsz. Eladhatod akár másnap is, lobogtathatja az aláírt nyilatkozatot, nem sokra megy vele.


Az ingyenes termékmintát is el lehet adni, hiába van ráírva, hogy nem. Csak éppen rá van írva, így ki az a hülye, aki ezek után ad érte pénzt? :-)



Én azt mondom, magánszemélyként nyugodtan vehetsz onnan, lesz róla számlád Magyarországon bejegyzett, ezzel foglalkozó legálisan működő cégtől, ez is több, mint a semmi. Csak ne OEM-et válassz. Cégként, vagy vállalkozóként konzultálj az ügyvédeddel, az a biztos.

2017. nov. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KJUsul ***** válasza:
Legális. 2015-üös Európai Uniós Bírósági ítélet mondta ki, hogy a microsoft köteles elfogadni legálisnak, a másodkézből elektronikus licenccel értékesített windows-t is. Nekem is ilyenem van, aktiváltam és regisztráltam is. A microsoft elfogadta. Mást nem is tehet. A sov24 azóta megszűnt vannak helyette mások, de az is ugyanilyen legális.
febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KJUsul ***** válasza:
Persze a Microsoft az oldalán feltett kérdésre mindig azt válaszolja, hogy nem legális, de ez csak ócska hazudozás, már megszokhattuk tőlük.
febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!