Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyit adatot lehet visszaáll...

Mennyit adatot lehet visszaállítani törölt winchesterről?

Figyelt kérdés

Véletlenül letörölték az egyik winchesteremet, és nagyon el vagyok keseredve, mert több évem munkája van bennem , és nagyon sok időbe telik mindent megszerezni újra. Sajnos nem mindent mentettem ki, és egyes anyagok pótolhatatlanok.

Mennyit tudnak visszaállítani szaküzletben? A winchester mellesleg jó állapotú volt, nem kattogott vagy ilyesmi.

160 GB nagyságú, ami 140 GB anyag volt, és a törlés után 15 GB került rá. Esély mennyi a visszamentésre vagy milyen progival dolgoznak ilyen esetben?

Köszönöm előre a válaszokat.


2017. nov. 3. 21:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Annyit, amennyi nem lett felülírva. Na persze azt senki nem tudja, hogy ez mennyi. Recuva, GetDataback. Többfélével is próbálkozhatsz, persze kell mellé 160 GB-nyi üres hely is...
2017. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Egy külső vinyóra mentetném ki. Tehát lehet hogy akár 80 GB-nyi adat visszementhető, ha csak egy 15 giga lett felülírva?
2017. nov. 3. 22:04
 3/23 tabaki ***** válasza:

Lehet sok minden. Viszont a lemez nemcsak azokkal az adatokkal íródhat felül, amelyeket szándékosan írsz rá; A rendszer normális működése közben is folyamatosan írja-olvassa a lemezt, szerencse kérdése, hogy mennyit írt felül az általa fölöslegesnek tekintett adataidból. Ezért minimalizáld a kérdéses lemez használatát, lehetőleg már a Recuvát is pendrájvról futtasd. Itt a portable változat:

[link]

2017. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Mindamellett a képlet nem ilyen egyszerű hogy 80-15 GB. Fel lehet a vinyóra úgy írni 15GB adatot, hogy az minden fájlnak csak egy részletét írja felül, akkor már a fájl hallott, tehát szélsőséges esetben alig menthető valami...
2017. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elvittem szaküzletbe a vinyót, hogy ők ott milyen progit használnak, nem tudom, de köszönöm a portable változatot.

Igen, azt gondoltam, hogy nem egyszerű kivonási művelettel lehet kiszámolni, mennyi adat menthető. Reménykedem, de nagyon pesszimista vagyok másrészt.

Azon gondolkozom, hogy elvigyem-e másik üzletbe, ha itt nem sikerül visszamenteni adatokat róla.

2017. nov. 4. 17:22
 6/23 anonim ***** válasza:
Nem érdemes. Egy kis hozzáértéssel és az említett programokkal meg lehet próbálni. Sok idő és türelem. Ha ott nem sikerül akkor csak a profi adatmentő cégek maradnak, csak azok meg nagyon drágák...
2017. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Legfeljebb kérek árajánlatot profi cégtől, mert én nem merném megkockáztatni hogy itthon futassak le visszamentő progit rajta. Nem értek hozzá, az újratelepítést sem én szoktam csinálni, nehogy elrontsak valamit.

Holnap érdeklődök a boltban, aztán meglátjuk.

Azért kíváncsi vagyok, hogy egy 160 GB vinyót mennyiért ment ki egy profi cég.

2017. nov. 5. 23:05
 8/23 anonim ***** válasza:
Viszont azt hiszem ha a profi cégtől való segítségkérés ötletét fontolgatod akkor butaság volt bevinni egy szaküzletbe. Ők még inkább csökkenthetik a HDD használatával az adataid visszaállításának sikerességét. Egyből árajánlatot kellett volna kérned és addig nem használni, majd ha sokba kerülnek utána megfontolni, hogy beviszed egy szaküzletbe.
2017. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Így utólag én is ezt tenném, de már mindegy. Nem is tudtam, hogy vannak adat visszamentő cégek. Csak szaküzletben gondolkodtam. Aztán láttam már a neten, hogy léteznek erre specializálódó cégek.
2017. nov. 7. 20:51
 10/23 A kérdező kommentje:

Keresgéltem a neten. Van ahova fel lehet küldeni a merevlemezt, és ott kimentik róla az adatokat, van amelyik kiszáll, azaz házhoz megy. kb 10 adatmentő céget találtam, viszont órási az árkülönbség. 10 ezer forinttól 150 ezer + áfa-ig. Ilyenkor melyiket érdemes választani? A legolcsóbb nagyon gyanús, bár korrekt honlapja van fenn. [link]


Melyiket válasszam?

2017. nov. 7. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!