Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyit adatot lehet visszaáll...

Mennyit adatot lehet visszaállítani törölt winchesterről?

Figyelt kérdés

Véletlenül letörölték az egyik winchesteremet, és nagyon el vagyok keseredve, mert több évem munkája van bennem , és nagyon sok időbe telik mindent megszerezni újra. Sajnos nem mindent mentettem ki, és egyes anyagok pótolhatatlanok.

Mennyit tudnak visszaállítani szaküzletben? A winchester mellesleg jó állapotú volt, nem kattogott vagy ilyesmi.

160 GB nagyságú, ami 140 GB anyag volt, és a törlés után 15 GB került rá. Esély mennyi a visszamentésre vagy milyen progival dolgoznak ilyen esetben?

Köszönöm előre a válaszokat.


2017. nov. 3. 21:20
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Fizikai sérülés nem történt, csak logikai, tehát nem kell szétszedni.Ezért hátha olcsóbb lesz, de más hibája miatt nekem kell fizetnem, ez őrjít meg.
2017. nov. 18. 13:02
 22/23 tabaki ***** válasza:

„...tehát nem kell szétszedni.”


Sajnos, nem jól mondod. Az az olvasófej, amely a tokba be van építve, csak a friss adatot látja, hiszen éppen az a dolga, hogy ezt minél nagyobb biztonsággal megtegye. A felülírt nyomokat éppen ezért különleges hardvereszközökkel lehet csak felderíteni (már amennyiben lehet egyáltalán), márpedig az nem végezhető el bontás nélkül. A bontást sem lehet akárhol megejteni, csak hermetikusan zárt, pormentes környezetben, a munkát sem végezheti el más, mint a cég védett technológiájára kiképzett, speciális tudású szakember. Ha minden tényezőt összeadogatsz, valószínűleg az jön ki, hogy a Kürt Zrt. egészen méltányos árat számol fel az elismerten kiváló munkájáért -- csak hát, ami egy nagyvállalatnak megéri néhány fontos dokumentuma visszaszerzése érdekében, az a magánembernek egy vagyon.

2017. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon köszönöm. Így már értem. Egyébként átnéztem több cég árait, és több helyen külön kategória van a logikailag sérült, és a fizikailag sérült merevlemez helyreállítására, és azt írják, hogy logikai sérülés pl. véletlen formázás és felülírás esetén nem kell szétszedni a lemezt, csak ha széttört volna. Ezért gondoltam, hogy nem kell szétszednie steril környezetben.

Igen jól mondtad, hogy egy vagyon. Szégyellem magam a pénzügyi helyzetem miatt, de diplomás vagyok, mielőtt azt gondolná bárki, hogy egy nyolc osztályt végzett, tanulatlan valaki vagyok.

2017. nov. 18. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!