Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyit adatot lehet visszaáll...

Mennyit adatot lehet visszaállítani törölt winchesterről?

Figyelt kérdés

Véletlenül letörölték az egyik winchesteremet, és nagyon el vagyok keseredve, mert több évem munkája van bennem , és nagyon sok időbe telik mindent megszerezni újra. Sajnos nem mindent mentettem ki, és egyes anyagok pótolhatatlanok.

Mennyit tudnak visszaállítani szaküzletben? A winchester mellesleg jó állapotú volt, nem kattogott vagy ilyesmi.

160 GB nagyságú, ami 140 GB anyag volt, és a törlés után 15 GB került rá. Esély mennyi a visszamentésre vagy milyen progival dolgoznak ilyen esetben?

Köszönöm előre a válaszokat.


2017. nov. 3. 21:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb tízért "megbontás nélkül" csinálja, vagyis szoftverrel. Lejjebb írják, hogy ha szét kell szedni akkor 150.000 + ÁFA!
2017. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Logikai sérülés keletkezett, nem fizikai ezért nem kell megbontani. Így nem kerülne 150 ezerbe. Mellesleg írtak vissza, és tényleg csak annyi a 160 gb merevlemez bontás nélküli adatmentése, mint a honlapon.

Azt is írták, hogy teljes adat visszaállítás nem lehetséges, mert felülírt 15 gb-ot az új rendszer. Vajon létezik olyan cég, ami képes 100%-os adatmentésre?

Ezen agyalok most. Mellesleg a szaküzletben a lakóhelyemen kinyertek 60 gb-ot a lemezből. Persze a fontos, pótolhatatlan (családi) anyagok nincsenek meg,(ilyen a szerencsém) csak az, ami elérhető vagy már korábban kimentettem.

Most így csak felküldeném Pestre, de inkább oda, ahol teljesen vissza tudják állítani. Van ilyen cég?

2017. nov. 9. 20:57
 13/23 anonim ***** válasza:
Azt ami nincs rajta nem lehet visszaállítani. Mivel felülíródik a HDD használata során régi fájlok jelölője ezért nem sok esély van rá. Bár ki tudja, lehet én nem tudok valamiről és van esély visszafejteni a felülírt adatokat is, de nem hinném.
2017. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 tabaki ***** válasza:

@#13:

Amennyire tudom, nem teljesen esélytelen, de ahhoz már nem elegendő a köznapi eszközök használata. Tehát szoftverből biztosan nem fog menni, valami spéci olvasó kell hozzá, amellyel vizsgálhatók az előző írás nyomai -- meg azért 15 giga felülírt adat sem éppen semmi... Bármiféle biztos infó nélkül, de azt gyanítom, még szerencsés eset, ha az árak csak egy nagyságrendet ugranak.

2017. nov. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Igen, ez előfordulhat. Ezért kell egy bivalyerős mágnest végig húzni a HDD felett, ha nem akarod, hogy annak tartalmára vagy volt tartalmára bárki szert tegyen :D El is lehet égetni, kinek mi. A módszerek tárháza végtelen.
2017. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"mert felülírt 15 gb-ot az új rendszer"


Nomeg attól függ, hogy az új rendszer telepítése előtti formázás az gyorsformázás volt-e vagy teljes formázás.

Mert ha megformázták a winyót rendesen, akkor már csak Kürtékhez viheted, ha minden adatra szükséged van. De az 200 ropi felett lesz.

2017. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Tehát a különféle adatvisszaállító cégek tarifája attól függ, hogy mennyi adatot tudnak visszahozni? A legdrágább mindent, az olcsóbb kevesebbet?


az a problémám, hogy nem az összes dologra van szükségem a merevlemezről, hanem egyes mappákra, családi fotókra, videókra, amiket nem tudok pótolni. Sajnos úgy emlékeztem, hogy ezek ki vannak mentve dvd-re is, de átnézve a rengeteg lemezemet, sehol nem találom. Egyszer kiírtam újraírhatóra, tudom, mert megnéztük dvd lejátszóval, de

aztán biztos törölhettem azt a lemezt. Egyszóval a cégek meg tudják mondani, hogy a vinyó melyik részét tudják visszahozni? Rákérdeztem erre, de nem adtak pontos választ, csak azt mondták, küldjem fel hozzájuk.

A helyi boltban a datagetback progival az abc utolsó harmadában lévő betűvel kezdődő mappákat tudták teljes épségben visszahozni (60gigát) címmekkel, almappákkal egyben. Nekem csak a lemez középső része kellene, a K betűs mappák.

2017. nov. 17. 19:16
 18/23 anonim ***** válasza:

Az ár nem a visszamentett adat mennyiségétől függ, hanem az alkalmazott technológiától.

És a lemezen nem ABC szerint vannak az adatok, tehát a "K" betűs fájlok vagy mappák pont nem a lemez "közepén" van hanem bárhol...

2017. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm.


Pont ettől tartok, hogy nem abc rendben írta felül a lemezt.

Óriási összeg amit ír a kürt cég, és nem én okoztam a hibát, hanem az ismerősöm, neki kéne kifizetnie.

Nem tudok akkora összeget áldozni amit a legdrágább cég kér, és bele vagyok betegedve lelkileg, nem tudok aludni. Több havi keresetem az az összeg. Esetleg lehet olcsóbb x idő múlva? ( ok, tudom, hülye kérdés, de nincs annyi pénzem.)

Milyen technológiát alkalmaz az olcsóbb cég? Olyan sokféle van? Ezt úgysem mondják meg, mármint a program nevét. Még egy dolog, állítólag baj, ha meg van bontva a lemez. Ezt azt jelenti, hogy pl. a dagagetback nevű programmal megbonthatták a lemezt logikailag a helyi boltban?

2017. nov. 17. 21:09
 20/23 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb, mikor egy progival állnak neki. Aztán a következő mikor már elektronikát kell cserélni aztán van, mikor ki kell emelni laborkörülmények között magát a lemezt és úgy kell kinyerni az adatokat.


Persze azt nem te szabod meg, hogy melyik módszer lesz eredményes...

2017. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!