Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Legújabb Windows 10 frissítés...

Legújabb Windows 10 frissítés óta miért fagy le naponta egyszer a számítógép?

Figyelt kérdés

Asztali számítógépemen kb. 2 hónappal ezelőtt a Windows feltelepített egy frissítést, azóta minden nap az első bekapcsolás utáni 15 percen belül lefagy és csak az újraindítás segít. Utána egész nap folyamán gond nélkül megy, lefagyás nélkül. Ezt minden nap eljátssza, de mindig csak az első bekapcsolás után.

Microsoftnak 3 levelet is írtam, de válasz még nem jött tőlük. Ezért próbálkozok itt, hátha valakinek is ugyan ez a gondja és megoldódott.

Konfig: ASUS GeForce GTX980Ti 6GB 384bit, AMD FX9590, 16GB HyperX RAM.

Konfiggal nincs gond, főleg, hogy a frissítés előtt nem volt vele gond. Microsoftnak mindhárom levélben megírtam, hogy EREDETI WINDOWS10 van a gépen, tehát fizettem érte. Épp ezért el is várnám, hogy működjön.



2018. jan. 14. 22:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Szia, Nekem is voltak ilyen problémák, bekapcsoláskor csinálta álladóan majd kb három-negyed óra után kapcsolódott rendesen, mint kiderült hogy a Win 10 okozta bajokat, és utána az lett hogy, a vínyomat ki nyírta, mint kiderült a Win 10 okozta a halálát, mivel túl erős volt neki, Szerencsére a pedrivre mentettem el mindent, így nem vesztettem el semmit.. a vinyó cserélve lett és Win 7 van jelenleg rajta, tanácsolom hogy egy másik rendszer rak rá, nehogy úgy járt mint én..
2018. jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"mint kiderült a Win 10 okozta a halálát, mivel túl erős volt neki"

Ezen jót röhögtem!:)

Tegyétek SSD-re,ha tehetitek.Ott tuti nem okoz galibát.

2018. jan. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

# 1 A merevlemezed akkor már teljesen használhatatlan, ki is dobtad?

Rokonom meg ugyan ezt mondta nekem is hogy ki nyírta a HDD-t a Windows 10, és olvasta is a neten.


# 2 Én soha se vennék SSD-t.

- 120 Gigából már tudok venni 1TB merevlemezt annyi pénzből.

- Kevesebb az élettartama

- Rokonom meg mondta volt egy áramszünet és teljesen meg meg halt a rendszer az SSD-n.


Be állítottam pár dolgot a Windowsban olyan gyors lett 8 mp alatt be botol a Windows, egyből rá nyomok a programokra egyből bejönnek, mindig is gyors volt a gépem de most nagyon. Néztem a videósomat 8-10 mp alatt botolt be neki az új SSD. Akkor miről beszélünk csak pénz lehúzás az SSD. Minél újabb egy technológia annál rosszabb.


Most lehet mondani nyafogok meg a válaszoló is hogy nem jó nekünk a Windows 10, én meg az SSD-re is rosszat mondtam. Én az igazat mondtam el amit tapasztaltam és láttam, ha nem hiszed el küldök videót az SSD-ről. Pedig én azt hittem egy új SSD 2 mp alatt be botol, de jó hogy én nem vettem.

2018. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Még annyi, amióta windows 10 használtam csökkent a merevlemezem élettartama. Nem hittem a rokonomnak hogy a frissítések ezt csinálják, de most már elhiszem. Köszönöm az 1 válaszolónak, mintha rokonom válaszolt volna. És mindennap olvasom a facebookon a windows 10-t szidják, és azt írják windows 7-t a király és a Linux. Nem csodálom hogy a Linux használata is növekedett.
2018. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem a betöltési sebességemmel van gondom, hanem ezzel a napi egyszeri lefagyással. SSD-n vagy HDD-n van a Windows nekem mindegy. 4-5 másodperc különbség nekem nem ér meg tizenezreket. Programozóknak vagy grafikusoknak biztos.

Az iOS elismerte, hogy az új iPhone frissítésekkel lassítják a telefonokat, "hogy növeljék ezzel a telefonok időtartamát" címszóval. (Csak épp mindig akkor jön egy ilyen "jóindulatú" frissítés, amikor egy új iPhone-t dobnak a piacra).

A Windows kétlem, hogy ugyan ezt csinálná, mivel nem belassítja a gépem, hanem lefagyasztja. Méghozzá napi egyszer.

2018. jan. 15. 20:25
 6/20 anonim ***** válasza:

Pedig be lassítsa a Windows 7-t 8.1-t a Processorok miatt és nem is foglalkozik vele a Microsoft azt akarják mindenki térjen át Windows 10-re, a Windows 10-s gépeket meg nem lassítsák be az új rendszereket érdekes, és vegyünk új Processort növekedjen a pc-k eladás. Az is érdekes egyszerre mind a 3 Processor gyártóval gond van, ez is olyan hülyeség mint az Apple akkumulátorok, olvastam facebookon akkumulátorok csere után is olyan lassú volt, most meg a Processor miatt még jobban be lassul a Apple is. Ha igaz lennének akkor már előbb meg tudtuk volna, de hogy egyszerre mind a három Processor hibás az már sántít egy kicsit. Ki kell kapcsolni a frissítéseket és nem lesz ezzel baj.


[link]

2018. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Cikkből: Ha 2016-nál régebben vette a számítógépét, akkor van egy rossz hírünk.

A 2016-ban vagy 2017-ben gyártott (Skylake, Kabylake vagy újabb) processzorral szerelt számítógépeknél egyszámjegyű teljesítménycsökkenés lesz majd megfigyelhető. A vállalat szerint ezt a legtöbb felhasználó a mindennapi tevékenysége során nem nagyon fogja észrevenni.

A 2015-ös vagy régebbi (Haswell vagy régebbi) processzorral szerelt számítógépeknél már jóval jelentősebb teljesítménycsökkenés lesz megfigyelhető. Ezek használói érezhető lassulással szembesülnek majd a mindennapi számítógépezés során. Akinek nem Windows 10, hanem korábbi (7 vagy 8) rendszer fut a számítógépén, annál pedig még rosszabb lesz a helyzet.

2018. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Írj nekik élő cseten, ott nem tehetik meg, hogy nem válaszolnak.

[link]


De ha tudsz angolul inkább ezt javaslom, 0-24-es tàmogatás.

[link]

2018. febr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Telepítsd újra a windózt! Ha minden hardveredhez van win7-es driver, akkor azt tedd fel, a win10 használhatatlan. Telepítés után pedig első dolgod legyen letiltani a frissítéseket, mert azok több kárt okoznak, mint hasznot.
2018. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
2018. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!