Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu linux csak többszöri...

Rics37 kérdése:

Ubuntu linux csak többszöri újra indulás után indul el rendesen. Szerintetek mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem egy új gépet az internet keresztül, mivel a régi tönkre ment. Alapból Windows7 volt rajta, és én e mellé telepítettem az Ubuntu-t.

A grub menüig nincs semmi probléma, itt szépen az ubuntu mellett meg jelenik a win7 is, ami szintén gond nélkül lehet indítani. Viszont ha az ubuntut indítom egy hibaüzenet/kódsor jelenik meg.

A hibaüzenet kb. 4 sor, amit kb 20 másodpercig mutat, majd "meghosszabodik" kb 50 sorra. Ezt követően pedig szinte azonnal újra indul.

Ez addig ismétlődig folyamatosan, ameddig meg nem jelenik még 1 plusz sor az első kb. 4 sor után, majd indul rendesen a rendszer.

Van amikor másodjára elindul, de lehet akár 40 alkalom is


Recovery módban szintén elindul



2018. febr. 16. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Veletlenul se probalj meg egy bitet se elarulni a 'kodsorrol' meg a hibauzenetrol. Tudod ebben a rovatban (is) mindenhol telepatak, tisztanlatok, parafenomenek vannak, akik akar tobb szaz kilometer tavolsagbol is tav-diagnosztizaljak az ismeretlen hardverre kokler modon feltelepitett ismeretlen verzioju Ubuntudat.
2018. febr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte bámultasnak tartom, hogy inkább elmondod hány sor, minthogy leírnád mi az, ez már-már művészi kivitelezése annak, hogy biztosítsd senki ne tudjon neked véletlenül se segíteni.
2018. febr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocs este volt amikor írtam.

Gondoltam majd készítek néhány képet, de talán addig valaki ki tud indulni ennyiből is.

2018. febr. 17. 08:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. annyira ertelmes a kerdes, mintha az orvosnal annyit mondanal, hogy faj, de hogy hol, miota, mennyire, arrol melyen hallgatnal, majd az ismetelt kerdesre annyit birnal kinyogni, hogy 'majd holnap megint jovok, jo?'
2018. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tessék, itt van néhány kép:

Az 1.képen az 1. indítás eredménye látható.

Nem jelenik meg utána semmi, kb 20 sec után újraindul

[link]


A 2. képen a szokvány szöveg látható szintén kb. 20 sec-ig, majd ez meghosszabbodik ami pedig következő képeken látható

[link]

[link]


[link]

[link]

Remélem elég jók a képek és ennyiből már ki lehet valamit venni.

Az eredeti kérdésben említett plusz 1 sorról akarok még képet készíteni

2018. febr. 17. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!