Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 4K UHD MKV videók tökéletes...

4K UHD MKV videók tökéletes lejátszásához melyik program a legjobb (mind hang:zene, párbeszéd, mind kép terén)? (bővebben lent )

Figyelt kérdés
Eddig próbáltam egy csomót köztük pl: VLC stb.. De az volt a baj, hogy a párbeszédeket nem játszotta le csak a zenét . Milyen program, ami tökéletesen lejátsza ezeket az MKV 4K-s fájlokat ? Légyszi segítsetek, mert direkt 5.1-es hangfalrendszert vettem, hogy így tudjam nézni gépről a 4K-s filmeket .

2018. márc. 30. 22:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat ! Annyiban javítom, hogy filmek lejátszására ! Nem is értem miért írtam videókat.
2018. márc. 30. 22:13
 2/10 anonim ***** válasza:
MPC-HC, néha én is ezt használom a VLC mellett.
2018. márc. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"a párbeszédeket nem játszotta le"

Ez a hangkimenet hibás beállítása miatt van. Dekódolja lejátszó az 5.0, 5.1 vagy több hangcsatornát, de azok nálad nem léteznek, mint valós fizikai eszközök. Azaz kiküldi a center csatornát, a párbeszédet, de nincs olyan kimeneted, nincs olyan hangfalad.

A legegyszerűbb, ha minden hangbeállítást alaphelyzetbe állítasz a lejátszó programban, a Windowsban és a hangkártya kezelőpanelján.

2018. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem. Akkor VLC-ben ezt hogyan tudom beállítani ?
2018. márc. 31. 02:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg milyen lejátszót tudnátok ajánlani, ami lejátsza szép képpel, és jó hanggal a 4K-s MKV fájlokat normális hangzással az 5.1-es hangfalammal ?
2018. márc. 31. 02:58
 6/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok ismét. Jogos, hogy nem érted, mert elb*sztam a választ, kapkodtam... :-) Elnézésed kérem.


A lényeg maradt, oda küldi a lejátszó a hangot, amilyen eszköz nincs. De nem fizikailag hiányzik, hanem logikailag. A hangrendszer a hangkártya kimeneteit használja? Ha igen, akkor az 5.1 hangszórókat be is kell állítani a Windowsban (ugye Windows?) Ez hangkártya függő, de valami hasonló:

[link]


Ha nincs semmi hasonló beállítás, akkor nincs telepítve megfelelő driver. Ha ez megvan, akkor jöhet a VLC:

[link]


Ha nem a hangkártya analóg kimeneteit használja a hangfalszet, akkor írd meg, miként csatlakozik, hogy arra is megnézzük a beállítást.


Milyen lejátszó van még? A csúcs képminőséget az MPC-HC + madVR képviseli. A legtöbb szolgáltatást a Kodi nyújtja. A kettő ötvözése a Kodi DSPlayer, ami eltekintve attól, hogy macera a beállítás, nagyon jól használható.

https://www.youtube.com/watch?v=2fgO7vyHLko


Kiváló még az SVP ( [link] de a jó minőségű beállításokhoz nagyon komoly hardver kell alá. 4K H.265/HDR 10-bit esetén kevés neki a Ryzen 7 + RX550.

2018. márc. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Leírom kicsit részletesebben az én helyzetemet, és kérlek aszerint válaszoljatok. Ahogy írtam korábban egy 5.1-es Logitech Z906-os rendszerem van , 3,5 mm-es jack csatlakozókkal van az alaplapom integ hangkártyájához csatlakoztatva. 1-es input forráson megy, 3D-ben , tehát a térhatás 5.1-ben (többi mod-ban sem működik a filmeknél a párbeszéd lejátzás) . De amikor le akarok játszani eg nagy 4K-s MKV tartalmat a beszédet nem játsza le, csak a zenéket, amik vannak a filmekben.

A hardver nálam nem gond, hiszen 16GB Ramom van DDR4-ben, GTX 1080-as VGA-m, és egy I7 7700K-s processzorom .

Kérlek, hogy e szerint segítsetek, emrt nagyon szükségem lenne rá, hogy végre tudjak nézni 4K-ban 5.1-ben normális filmeket, amiért összeraktam ezt a setup-ot.

Köszönöm !

2018. ápr. 2. 14:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Sztereó hang van beállítva a Windowsba, ahogy az előzőek is mondják:

Írd be Start menü keresésbe, hogy "Hang" vagy "Sound"

Válaszd ki a hangszóródat, nyomd meg a "Kiválasztás alapértelmezettként" gombot (vagy angolul "Set default"), ha a gomb nincs kiszürkítve.

Ezután Kattints a bal alsó sarokban a "Beállítás" gombra (angolul "Configure") és állítsd át az audio csatornát 5.1-re.

Ha bezárult ez a varázsló, akkor az előző ablakban a jobb alsó sarokban lesz egy olyan, hogy "Tulajdonságok" (angolul "Properties"). Klikk rá, majd a megjelenő ablakban katt az "Enhancements" fülre. Ha ott van egy olyan, hogy "Enable Speaker fill", akkor rakj mellé egy pipát. Ez utóbbi arra jó, hogy a sztereó kimenetet is 5.1-ben játssza le (és így ugye nem csak a két front hangszóró vinnyog, hanem szól a mélynyomó is).

2018. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

...ja és ezután rakj fel egy K-Lite Codec Pack-ot (mehet a Full):

[link]

2018. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Jajj hagyjátok már a f***om szar VLC-t

Valamennyire jó de ha már nagyobb felbontásról vagy frame-ről van szó nem hogy bukott alkalmazás hanem van hogy el se indul egy

1080 vagy 2160 pixeles film

Ahhoz hogy jól fusson fórumokon kell körbenézni

Találtam is angol nyelven miket kell átállítani

De ha kitörlöd pontosabban reset- álod a VLC beállításokat/cache-t

akkor állíthatod be újra ehhez

Mivel ugye a VLC bem rendelkezik

beállítás mentő opcióval

Szóval kinek van kedve ezzel szarakodni állandóan

Nem beszélve arról ha be is állítod egy másik film megint csak szarul fut

Egy MPC-HC nevű lejátszót találtam

Ajánlották

Igaz hogy a 2160 pixellel baj volt itt is de a 1080 at simán vitte

2023. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!