Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi kerül 265 millió amerikai...

Mi kerül 265 millió amerikai dollárba egyetlen számítógépes játékon? (lent)

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy a GTA 5 nevű játékból 2013-as megjelenése óta eladtak kb 100 millió példányt és kb 6 milliárd dollár bevételt termelt, holott csak 265 millióba került. Mi tud kerülni ilyen irgalmatlan pénzbe egy játékban? Egyáltalán hogy csinálnak meg egy ilyen programot?

Meg gondolom azért manapság már nem egyedi dolog, hogy hollywoodi szuperfilmek is fele ennyiből megvannak tokkal vonóval, biztos sok ilyen irgalmatlan pénzbe kerülő játék van.



2018. ápr. 12. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
GTA 5 Online. Hatalmas pénz lehet benne. :)
2018. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként:

[link]

2018. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy ember csinálja, hanem sok, és ugye az emberi erőforrás a legdrágább.


#2 érdekes a listán az 1982(!)-es ET, vajon a jogdíj megvásárlása került közel 22 millióba? Mert a zenei jogdíj a GTA esetében is jelentős.

2018. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:
73%

"265 millióba került. Mi tud kerülni ilyen irgalmatlan pénzbe egy játékban? Egyáltalán hogy csinálnak meg egy ilyen programot?"


Azért nem érted miért kerül ennyibe, mert nem érted hogyan készül.

2018. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es, a leghasznosabb hozzászólás. Persze hogy nem értem, mivel nem ismerem, nem csináltam soha, de mivel nem írtad le hogyan készül, sanszosan te sem tudod, akkor meg minek hozzászólni.
2018. ápr. 13. 16:26
 6/9 Szirty ***** válasza:
67%

"sanszosan te sem tudod, akkor meg minek hozzászólni."


Azért szóltam hozzá, hogy legalább egy kicsit elmenj abba az irányba hogy utána nézel.

Ott ülsz a számítógép előtt gondolom, aminek van internet elérése. Vagy ha nem, hát ülj le elé.

Több órás dokumentumfilmet lehet róla forgatni hogy nagyjából (nagyon nagyjából) hogyan is áll össze a dolog.

Írni meg könyv hegyeket lehet róla.


Te meg azt várod tőlem, hogy írjam le a gyakorikerdesek.hu-n.

Vagy nem tudom mit vársz.


No de akkor tessék:

Azért kerül sokba, mert nagyon sok ember nagyon sok ideje és nagyon sok munkája van benne.

Persze ettől még lehet tisztességtelenül drága, vagy pofátlanul sikeres, amikor is a kifejlesztésbe fektetett összeg nem csak megtérül, hanem messze túlteljesíti az elvárásokat, de akkor sem húsz fillér megcsinálni. Elég sok lutri is van a dologban. Ilyen az élet...

2018. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De tudod mi a probléma, az hogy nem írtál semmit csak teszed a fejed hogy azért nem írsz semmit, mert blablabla, de utána nagy kegyesen bedobsz néhány közhelyet ami még jobban bizonyítja hogy fingod nincs róla. Engedd el ezt inkább.


Hát azért kerül sokba mert sok ember sok túlórája van benne. Na ezt én is megmondom.

2018. ápr. 14. 08:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Ingyenes google találatok csak most csak neked:


[link]


[link]

2018. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

Akkor miért nem azt kérdezed, amire kíváncsi vagy?


Vagy ez ilyen műzsenis kamu kérdés, hogy beszólogathass a válaszolóknak saját magad számára bizonyítandó önnön felsőbbrendűséged?


Nem jó stratégia, a saját szádból csinálsz s3gget. Csak így tovább ha jól esik. Engem végül is szórakoztat... :)

2018. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!