Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom feltelepíteni...

Miért nem tudom feltelepíteni az Ubuntut?

Figyelt kérdés
Letölöttem az Ubuntu oldaláról a lemezképet, átraktam a lemezre, a gépen a BIOS-ban is átállítottam a boot-ot CD/DVD-re, és nem csinál semmit.
2018. ápr. 16. 15:07
 1/7 Takysoft ***** válasza:

A:

2018 van, hagyd már a lemezeket meg a floppykat a francba...


[link]



B: nem állítjuk át a boot drive-ot, mert az biztonsági rés.

Azért van egyszeri boot menü az alaplapon. Jellemzően F11 vagy F12

(a legtöbb alaplap ma már nem is engedi, hogy a boot sorrendbe lemezt vagy USB-t megadj)


C: ha már muszáj lemezezni valami oknál fogva, akkor meséld el kérlek, hogy mit takar az "átraktam a lemezre".

Korrekten kiírtad az ISO formátum tartalmát, vagy kiírtál egy DVD-t, amin rajta volt az iso file?


(de tényleg.. hagyd már a lemezeket, lassan 5-8 éve megdölgött az a technológia.)

2018. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
átmásoltam az ISO fájlt
2018. ápr. 16. 15:14
 3/7 A kérdező kommentje:
és csak lemezt tudok alkalmazni
2018. ápr. 16. 15:16
 4/7 fersk ***** válasza:
Tehát van egy .iso kiterjesztésű fájlod a lemezen? Na azzal nem fog menni. Lemez írása képfájlból opciót (vagy ennek angol megfelelőjét) használd.
2018. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Takysoft ***** válasza:

hát amikor én még csináltam ilyet, vagy ezer évvel ezelőtt, akkor Nero-van szoktam..

de elvileg a Windows is tud képfájlt kiírni.

2018. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Unetbootin vagy Rufus nevű progival írd ki pendrive-re. Ha csak simán átmásolod, nem lesz jó.
2018. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:
Nem kell erőltetni a pendrájvot, elég, amit fersk írt. Bármelyik CD/DVD-író program ki tudja írni a lemezképet, a lényeg, hogy azt a funkciót kell választani, az .ISO egyszerű átmásolása semmit sem ér.
2018. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!