Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 1803 óta minden...

Windows 10 1803 óta minden lassú miért?

Figyelt kérdés

A gép spec rendben van.

SSD 10% üres hely

i7, 16GB RAM

intel hd / nvidia 950


Tapasztalta más is a lassúságot?


EDGE böngészőben bezárom a lapfület 3mp után reagál.

Microsoft Sudoku játék szintén 5mp-es késlekedéssel reagál dolgokra. Eddig jó volt.


Az egész gép sokkal lassabb lett.


Nem tudom hogy a 1803 tavaszi frissítés miatt, vagy valami driver teszi tönkre, de sokkal lassabb. lehet az Intel spectre és a másik hiba javítása miatt lett lassabb, nem tudom.


Mi lehet a gond?



2018. máj. 16. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a drivereket, lehet hogy visszapakolt valami régi vackot.
2018. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagybátyám gépénél ma 20 percig azzal ment el hogy bootoljak DVD-ről, de nem tudtam egyáltalán fel rakni a win10-t. Pedig vadi új DVD lemez, és már sok éve én rakom neki újra a windowst, de most semmit nem csinált, csak újra indul percenként. Másik meghajtóba is meg próbáltam de semmi.


De lehet azért mert nem bírja el a 64 bites windowst 4 gb rammal se, régen se bírta el neki a windows 7-n, de akkor azért lehetet használni csak tele volt hiba kódokkal, úgy hogy holnap még egyszer meg próbálom a 32 bitest, ha nem sikerül akkor nem tudom mi lesz.


Úgy hogy nem értem miért kellet el ba...ni megint a win10-t a nagy frissítésekkel.

2018. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

újraraktam a két video drivert intel hd meg nvidia clean install, meglátom mit csinál.


intel HD drivere nagyon vicces mert elindul a telepítő varázsló, majd telepítés közben eltűnik és nem lehet tudni befejezete-e vagy sem a telepítést.


5 perc múlva elmegy a képernyő pár mp-re utána meg pár perc és feldob egy fekete konzol ablakot pár mp-re,lefut valami parancs, aztán semmi.


Azt se jelezi hogy befejezte-e a telepítést vagy sem.


A telepítő varázsló se dob fel semmit a végén, hogy Befejezés vagy akármi.

2018. máj. 17. 02:55
 4/5 Lordvipi válasza:
állítsd vissza az előző verziót a nálam is sokkal lassabb nem értem hogy miért úgy szar ez az egész ahogy van megint tele pakolták sok felesleges szarral van pár olyan szolgáltatás amit ki sem lehet kapcsolni rendszergada ként vagyok bent és így sem engedi elég érdekes ezek tényleg arra mennek hogy le korlátozzanak.
2018. jún. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, az marhára nincs rendben, hogy egy SSD-n 10% üres helyed van. Túl sok fájlt kell majd ide-oda mozgatnia, hogy a cellákat egyenletesen terhelje ami így lassulást okoz. legalább 25% szabad helynek kellene lennie az SSD meghajtódon, ezt nem ártana megoldanod valahogy. Esetleg lemezkarbantartóval törölhetnéd a frissítés után visszamaradt cirka 30GB felesleges adatot, ami igazából csak a visszaálláshoz kell (előző verzió backup-ja), ha tapasztalsz hibát. Ezt persze nem muszáj tényleg törölnöd, előtte lemásolhatod valahova ahol több szabad helyed van arra az esetre, ha netán mégis lassú volna még ezek után is és vissza szeretnél állni. Utána lemezkarbantartóval törölhető. Ha törölted, de mégis visszaállnál és meg is van valahol máshol a Windows.old mappa akkor találd fel magad, mert én olyat még nem igazán csináltam, hogy töröltem az említett mappát, de visszahoztam és úgy álltam vissza az előző build-re. Ebből kifolyólag nem is tudom, hogy működhet-e ez így vagy sem. Ha a felesleg törlésével megvagy, és van legalább 25% szabad helyed írd meg, hogy javult-e a helyzet vagy sem. Valószínűleg javulni fog.
2018. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!