Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gyorskérdés. A Windows 10...

Gyorskérdés. A Windows 10 telepítésekor minden partíciót törölhetek (recovery stb)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy SSD-m, amire csak a rendszert rakom, illetve ez nincs is felosztva. GPT partíciós táblát használok, UEFI booteszközről van szó. Az említett recovery-EFI-OEM partíciók törölhetőek, jól gondolom? Mivel tulajdonképpen egyetlen tárolóról van szó, ha teljesen leformázom az olyasmi, mintha egy szűz tárolóra kezdeném el felrakni a rendszert. Azok a partíciók tudom, hogy így is létre fognak jönni, de legalább még véletlenül sem lesz kavarodás a meglévőkkel.

2018. aug. 24. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, hogy mi-micsoda, és eldöntheted, neked szükséged van-e rá.


Recovery: Itt egy komplett lemezkép szokott lenni, ahonnét "újratelepítheted" a géphez kapott rendszert. Ha ez nem kell neked, vagy máshová akarod tenni később, törölheted.


EFI: A jelenlegi rendszer boot rekordja. Ajánlott törölni új rendszer esetén, ha nincs mellette egy másodlagos rendszer is.


OEM: Itt változó, hogy mi szokott lenni. Lehetnek driverek, licenc a Windows-hoz, stb. Ha nem kell, törölhető.


Törlés után ezek közül az EFI létrejöhet ismét, ami nem baj, sőt.

2018. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ohh hát ezek nekem nem kellenek. Tulajdonképpen tudom is mi micsoda, de nem kell, mivel magam építettem a gépet, magam telepítettem rá legelső alkalommal is a gépet és nem terveztem akkor sem, most sem használni ezeket a partíciókat. Csak már régóta történt, hogy újrarakom a gépem, és kissé elbizonytalanodtam, hogy mit is kezdtem ezekkel a partíciókkal legutóbb. Köszi a választ, ment a zöld :)
2018. aug. 24. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Törölheted, sőt én tiszta újratelepítéskor ajánlom is. De a rendszer automatikusan újracsinálja, mert a windowsnak szüksége van hozzájuk a működéshez (efi nélkül nem tud bootolni, azt a partíciót a bios olvassa, recovery nélkül működhet, de bármi gond adódik nem marad más választás csak az újratelepítés, nem lehet majd megjavítani egy kattintással).
2018. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az SSD kipucolása után ezek a partíciók megmaradtak üres, fájlrendszer nélküli helynek. Nem akarta partíció nélkülinek érzékelni az SSD-t, hiába töröltem mindent. Semmit sem hozott létre újra az EFI-n kívül. Az 1TB WD10EZEX HDD-mben valamiért ott volt mégegy partíció (140MB kb) a 2 meglévőn kívül, aminek létezésére nem számítottam. A lemezkezelő ezt a rendszerből nem is látta. Azt nem számoltam meg, hogy az SSD-n hány partíció volt, így mint a jó gyerekek, mindegyiket töröltem, aminek mérete MB-nagyságrendű volt. Arra sajnos már nem emlékszem, hogy mi is volt ez a partíció a HDD-n, de ennek is volt leírása/neve.
2018. aug. 27. 22:19
 5/8 A kérdező kommentje:
[link] - valahogy most így néz ki az összkép. A HDD első felosztásakor a 465.69MB volt a legnagyobb méret, amit megtudtam adni egy partíciónak. Ha kicsit számolok, ez sehogy sem jön ki, mert 465.69MBx2=931.38MB+129MB=1060.38MB, ami így már több, mint 1TB (1024MB). Nem értem ezt, bár az SSD-nél sem értem, miért csak 1 450MB-os üres terület van (egyáltalán miért üres), még előtte 2db volt Recovery-nek azt hiszem.
2018. aug. 27. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes. De szerintem nem kell aggódj. Az a pár száz mega, ami "elvesződött" amúgy sem jelent sokat. Ha működik minden, akkor okés. Azt mondjuk nem tudom miért nem érzékelte üresnek az ssd-det. Ha mindent letörölsz, akkor össze kéne álljon egy darab "free space" blokkba.
2018. aug. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Majd ha lesz kedvem (ami mostanában nem lesz) akkor nekifutok újra szerintem. Egyenlőre más teendőim is akadtak a géppel, amiket nem szeretnék már halogatni.
2018. aug. 28. 20:28
 8/8 A kérdező kommentje:
A MB helyett GB-ot értek a számolásom során, mivel 1TB a merevlemezem kapacitása. Nem tudom miért MB-ot írtam :D
2018. okt. 4. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!