Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Monitorozási rendszer windows...

Monitorozási rendszer windows és linux szerverekhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Tudtok nekem egy olyan monitirozási rendszert javasolni amit tudok egyaránt windows és linux szerverek alatt használni?

A rendszer alapvető felépítése az az hogy adottak a szerverek amelyeken Citrix XenServer fut amelyen virtualizálással vannak létrehozva a kiszolgálók. Ezeket szeretném megfigyelni egy egy teljesen különálló szervergépről. Azt szeretném ha meg tudnám figyelni a pillanatnyi erőforrás használatot és egy beállított dátumig visszamenőlegesen is!



#monitoring rendszer #linix monitorozás
2018. szept. 12. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Zabbix SNMP
2018. szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Linux alatt én netdata-t használok real time monitoringra, valamint 60 másodpercenként a netdata-backend elmenti az elmúlt perc átlagát influxDB-be. A long term monitorozás összesítésére pedig Grafana-t használok custom dashboardokkal, amikkel átnézhetem az összes szerverünk adatát.

A build úgy néz ki, hogy a netdata fut minden egyes szerverünkön, valamint van egy külön szerver rajta az influxDB-vel és a Grafana-val. Csak arra kell figyelni a netdata-val, hogy tetemes mennyiségű adatot termel. Így is, hogy percenként mentünk csak el mintát (mivel long term monitoringnál az is elég nekünk) 2.5GB adatot termelünk per szerver per év. Ha nagyobb részletességre van szükség (pl másodpercenként), akkor ez sokszorozódik értelemszerűen.


Windows szervereink nincsenek így azzal nem tudok segíteni. Viszont ha találsz bármilyen monitorozó programot, ami tud influxdb/graphite/opentsdb-be menteni, akkor bekötheted ugyanebbe a rendszerbe.

2018. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!