Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux vs Windows, előnyök-hátr...

Linux vs Windows, előnyök-hátrányok?

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

linux: kisebb hardverigeny, gyorsabb, megbizhatobb


con: nemi hozzaertest igenyel, nem lehet csak ugy mindenre "igen"nel feltenni dolgokat mint windosra, komoly jatekok nincsenek ra (ha ez szamit)

2018. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nemaRendőrség ***** válasza:
92%

Linux:

Nem kell driverekkel törődni

Felrakod és működik, nem kell ezer meg egy tweaker, optimalizáló, töredezettségmentesítő stb hülyeség

Ingyen van

A frissítésekre nem úgy tekintesz mint a heti nyűgre

Nem kell vírusírtó

Van központi szoftverkezelő, ami mindig frissentartja a programokat, még windowson programonként kell megoldani, így ezer meg egy frissítéskereső fut a háttérben

Az átlagfelhasználónak tökéletes, Ubuntu Mate-t telepítettem minden rokon gépére, azóta mikor félévente találkozunk nem arról szól az ottlétem, hogy a gépet pucolom.

Con:

Pár Windowsra elérhető program hiányzik

2018. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

+: Gyorsabb, megbízhatóbb, jobb, mint a Win.

-: Néhány program nem fut rajta, játékoknál Windows-on jobb a teljesítmény

Én csak azért nem Linuxot használok, mert olyan programokat használok, amik csak winfoson futnak.

2018. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Régi cikk, de ma is helytálló:

[link]

2018. okt. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"játékoknál Windows-on jobb a teljesítmény"

De lehet, hogy ez is inkább az X-szerver plusz grafikus réteg ill. a driverek megléte, támogatottsága miatt van. Nem hinném, hogy a Linux kernel miatt.

2018. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egy 10+ éves gépen használok Linux Mintet. Ezen a gépen esélyem nem lenne XP-nél frissebb Windows-t futtatni. Nem feltétlenül a Win hátránya, de azért tény, hogy pl. a Win10 használatához tervbe kell venni 3-5 évente egy kis hardver beruházást.
2018. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Mind 2 oldalon sokáig voltam, szóval nagyjából már objektíven nézem a dolgokat.

Egyrészt általánosítani nem lehet hogy konkrétan melyik a jobb, mivel konkrétan nem írtad le hogy milyen célra lenne és milyen eszközön mert ez nagyban meghatározza hogy melyik a jobb választás.

Arról nem is beszélve hogy konkrétan egy Linux nincs, hanem több ezer disztró mind-mind majdnem más célra, más eszközre.(az Android is az lényegében, meg az otthoni routereken is az van)

Az tény hogy a Windows-k kötöttebbek, a Linux disztró-k sokkal szabadabbak.

De így konkrétan nem lehet kijelenteni hogy melyik a jobb.

Én most Win 10-t használok, több évig itt nagyon kiálltam a Linux-k mellett aminek persze megvolt az oka.

De az biztos hogy egy mai modern PC-n igazából nem sok hátrányát érzem a Win-k, nem fagy le, még megbízhatónak is mondhat persze nem hibátlan de használható.

Ezzel szemben Linux disztró-k esetén az a helyzet hogy bármilyen eszközre van megfelelő disztró, de viszont a szoftveres és driveres támogatás miatt egy jó ideig nem lesz népszerűbb.Szóval egy biztos hogy régebbi vasakon jobb szolgálatot tehet egy herél Debian mint bármelyik Win.(persze ha minden szükséges Driver benne van a kernelben)

Komoly szoftverek, játékok kínálatában nagy a hiány ami egy OS esetén elég rossz, hisz nem maga az OS sok esetben a lényeg hanem az app-k amiken használunk.Én ez miatt hagytam ott egy ideig, váltanék mert hiányzik néha a funkcióban gazdag bash ill. sokkal nagyobb kontroll az OS felett de valamit valamiért.

2018. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!