Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Iskolai házi feladat: painttel...

Iskolai házi feladat: painttel méretarányos szobalaprajzot bútorokkal (1:5)?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy számítógépguru, a worldben elboldogulok, a paint-et sohasem használtam! Le tudom vele rajzolni a szoba alaprajzát, bele a bútorokat, de nem értem, hogyan lehetne méretarányos? Én nem a gyerek vagyok, hanem az anya. Ez egy 5.osztályos házi feladata kb. 4 db informatikaóra után. :-(

2018. nov. 1. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gáz, hogy ekkora baromságot tanulnak a gyerekek infón, ahhoz a tanárhoz lenne 1-2 kedves szavam, aki ilyeneket tanít.

A paint nem arra van kitalálva, hogy ilyeneket csinálj vele, sok más szerkesztővel ezt egy pillanat alatt meg lehetne csinálni.

Talán ha a "Nézet" fülön a vonalzókat és a rácsvonalakat bekapcsolod, nagyjából méretarányosan meg lehet csinálni, bár én biztos, hogy valami normális szerkesztőben megcsinálnám, aztán azt hazudnám a tanárnak, hogy paint-ben volt, ha ilyen házit ad, akkor annyira érthet hozzá, hogy úgysem jön rá,

Magyar Oktatás <3

2018. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

https://www.youtube.com/watch?v=U8-gAnDw-7k

https://www.youtube.com/watch?v=Emdi2o4JbNU


Csak tudás kérdése.

-De az igaz, hogy pl CD,AI-ban könnyebb lenne

2018. nov. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:
100%

Nem világos, hogy a #2 által linkelt remek videók miként válaszolnak a kérdésre, de bizonyára csak én nem látom a mélyebb összefüggést Pókember és az 1:5 méretarány között...

A Painttel az a fő probléma, hogy józan embert odapofozni sem lehet mellé, ezért senkinek sincs igazán gyakorlata a használatában. Én sem ismerem, és kissé késő van ahhoz, hogy emiatt beindítsam a windowsos gépemet, és megpróbáljak utánajárni. Ami valószínűnek látszik: Új kép készítésekor alighanem milliméterben is meg tudod adni a méreteket, illetve a Paint-gombra kattintva, a Tulajdonságok menüben állíthatók be a képméretek, illetve a mértékegység. A Nézet menüben bekapcsolhatod a vonalzót, (amely remélhetőleg a megadott mértékegységgel van skálázva). Mindezek alapján némi kreativitással össze lehet ügyeskedni a rajzot, viszont nehéz megtippelni, hogy hol akadsz bele közben váratlan nehézségekbe. A Paint valóban nem erre való: Egyszerű firkaprogram, azoknak is az alja, nehézkes logikával, rétegek, segédvonalak nélkül; aki már mást is próbált, annak gyötrelem a használata.

Mellesleg: A feladatot értelmetlen emberkínzásnak tartom. Ha neadj'isten én kapnék egy ilyet a nyakamba, biztosan csalnék: Valami használhatóbb programban (pl. Inkscape, Gimp, Paint.NET, vagy legalább Phoxo) készítenék egy halavány vázlatot, aztán azt tölteném a Paintbe, ott rajzolnám át és színezném ki, hogy a tanár perverz öröme se csorbuljon. Neked ezt se merem ajánlani, mert nyilván ezeket sem ismered, és a megtanulásukkal többe kerülne a leves, mint a hús. Bár az legalább hasznos ismeret volna, szemben a Paint kezelésével...

2018. nov. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem világos, hogy a #2 által linkelt remek videók miként válaszolnak a kérdésre"


Csak annyiban, hogy bármit meglehet paintben is csinálni.

A W7 paint-je elég jól kezelhető, be kell kapcsolni a vonalzót és mehet is.

Sokan nem használják az igaz, de hogy nem lehet vele megcsinálni semmit az csak annak tudható be, hogy kevés a gyakorlati tudás.

2018. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, hogy foglalkozik a kérdéssel! A szüleim mérnökök és autocadben benn is van az alaprajz, de a paint-hoz ők sem értenek, és muszáj abban csinálni. Szerintem is agyrém. Köszönöm az ötleteket, ki fogom próbálni.
2018. nov. 2. 08:44
 6/7 tabaki ***** válasza:

Reggelre kelve kipróbáltam -- volt már jobban kezdődő napom is...

Annyiban tévedtem, hogy az új lap kérésekor nem kínálja fel a méretet, hanem csak utána adod meg a Tulajdonságok menüponttal. A többi stimmel, A méretet megadhatod centiben, a vonalzó is aszerint lesz osztva, és a rácsvonalak is ahhoz igazodnak. Gondolom, a feladat elsősorban a szabvány alakzatok --leginkább a téglalap -- használatát igényli, ha bonyolultabb vagy elforgatott formát akarsz viszonylag szépen megrajzolni, azt sokszöggel vagy rövid egyenesekkel tudod megcsinálni. A kollégák majd kijavítanak, ha rosszul mondom, de szerintem rácsvonalakhoz tapadó szerkesztést nem lehet beállítani, viszont a Shift lenyomva tartása az alakzattól függően bizonyos korlátozásokkal segíti a szerkesztést, például téglalap helyett négyzetet, általános ellipszis helyett kört rajzolhatsz, az egyeneseket csak vízszintese, függőlegesen vagy 45 fokos dőléssel húzhatod.

Én próbaként a magam 4×3 méteres szobáját vettem alapul, ez méretarányosan 80×60 cm, ehhez adtam egy 5 centis keretet, tehát 90×97 centiméterre állítottam be a keretet. Ez a programban talált rossz minőségű 96×96 dpi felbontással (nem jöttem rá, hol lehet átállítani) 3402×2646 pixel méretű képet jelent, ami nem túl nagy méret. Feltételezve, hogy nem valami agyoncifrázott, gazdagon árnyékolt csodáról, hanem egyenletes felületekkel kiszínezett rajzról van szó, érdemes PNG formátumba menteni, a fájlméret akkor lesz a legkisebb.

2018. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú, köszi, amint a gyereket kihúzom az ágyból, kipróbáljuk! Nem kell semmi bonyolult, csak téglalapok.
2018. nov. 2. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!