Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PS1 CD-t hogyan kell rendesen...

PS1 CD-t hogyan kell rendesen kiírni?

Figyelt kérdés

Van itt esetleg olyan aki régen még a hőskorban írt ki PS1 játékokat és jól is működtek neki?


Próbáltam már több módon is, de folyton akadoznak az átvezető videók alatt. Sok tutorial videót is megnéztem és azokban az ImgBurn progit ajánlják legtöbben és a legkisebb írási sebességet, de leglassabban írva nekem még rosszabbul működnek a PS1 gépben mintha max sebességen írnám. Az ImgBurn nekem amúgy is a PS2 játékokat is elrontja. Van valami más alternatíva ami tutira jól bevált régen?



2018. nov. 25. 02:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazság szerint ennek az lenne a módja, hogy írás után lefuttatom a Nero CD Speed vagy hasonló programot.

Más kérdés, hogy ez a számítógép olvasójával produkált minőséget jelzi, ami másik hardveren lehet eltérő is.

Vagy a másik hardvernek vannak olvasási nehézségei, de azt nem tudom, mivel lehet tesztelni.

2018. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A problémát olvasva inkább a PS1 CD olvasó optikája koszos, vagy fáradt. Ilyenkor van, hogy a gyárilag égetett lemezeket simán elolvas (mert világos színű a korong), míg egy írtat már nem nagyon a sötét szín miatt. Meg kell tisztítani alkohollal az optikát.


Az írási sebességnek már rég nincs szerepe, ahogy az íróprogramnak sem.

Annak sincs, hogy PC, PS vagy bármi más adatot írsz ki, hiszen a lemezen fizikailag minden adat egy ugyanúgy kinéző bináris jelsor (rövid és hosszú barázdák váltakozása).

2018. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 A konzolok azért mindig is érzékenyek voltak az írási sebességre. PS2-nél is ha 8x sebességnél gyorsabban írod a DVD-t már akadni fognak az átvezetők. PS1-nél viszont nem tudom mi az ideális írási sebesség. APS1 gyári CD-k amúgy nem világosak, hanem feketék.:): [link]

Elvileg másolásvédelmi okból lett fekete az aljuk, de nem jött be.

2018. nov. 27. 03:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!