Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Frissen telepített Windows 10...

Frissen telepített Windows 10 nem bootol be rendesen, csak akkor ha resetelem a gépet. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Kb. két hete telepítetem újra a gépemet és pár napja jelentkezett ez a probléma. Bekapcsolom a gépet, van a szokásos sípolás, tehát a POST megtörténik és bejön a Windows 10 -es logo fekete háttérrel. Kicsit tölt, látszik, hogy forog az a kör, majd abbamarad és nem történik semmi, csak a logo marad a képernyőn. Otthagytam most is kb. fél órára, hátha egyszer csak betölt, de semmi. Mikor visszajöttem ugyan úgy ott volt, csak azt hallottam, hogy a gépem valamiért nagyon felpörgött, mármint a ventillátorok lettek elég hangosak.

Ha kikapcsolom a gépet és újra bekapcsolom, akkor már szépen bebootol, úgy ahogy kell.


Windows 10 Home, x64

BIOS beállítások alapértelmezetten vannak. Annyi, hogy overclockolva van a procim 5%-al. De ha leveszem az overclockot, akkor is ez történik.



2018. dec. 15. 09:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az okozhat ilyesmit, ha a RAM-ok nem jól illeszkednek? Mert az op. rendszer amúgy felismeri az összeset. Mindenesetre megpróbálom, a hétvégén kiszedem, megfújkodom őket, bár nem poros, mert nem rég takarítottam, de meglátjuk használ -e valamit.
2019. jan. 31. 18:43
 12/13 anonim ***** válasza:

És próbálgatni, hogy bent van...nincs bent... (egyik-másik)stb.

...inkább a slot hiba okozhat gondot. De áramtalanítva miden cserénél!!!!!

2019. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

No hát megmozgattam a RAMokat, sőt át is helyeztem őket másik slotba, úgy hogy Dual Channel-t is támogassa, mert utánanéztem és állítólag, ha a 4 foglalatos alaplapba úgy rakjuk a RAM-okat, hogy:

1. RAM

2. -

3. RAM

4. -

Vagy 2. ba és a 4. -be, így hatékonyabb lesz és ki tudja használni a Dual Channelt az alaplap. Eddig azt hittem ez enélkül is működik.

HDD-k csatlakozóját is megnéztem, rendben vannak és voltak is.


Azonban kutakodtam, neten is keresgéltem, aztán találtam a Vezérlőpultban egy olyan beállítást, hogy "Gyors rendszerindítás bekapcsolása". Innen kivettem a pipát, kicsivel talán lassabban bootol, de egyáltalán nem vészes. Mióta ezt kikapcsoltam azóta a sima bekapcsolással egyszer sem volt gond, viszont az alvó állapottal és felébresztéssel ugyan az a helyzet.


Jöjjenek a részetek:


Az előbb is kipróbáltam, alvó állapotból felébresztem, felpörög a gép, HDD is gondolom, mert adott ki hangot, a HDD jelző LED is villogott egy darabig a gépen, aztán semmi. Se kép, se hang, csak pörögnek a ventik. Nyomvatartottam a bekpcsológombot (külön reset gombom sajos nincs), leáll a gép, de abban a pillanatban, ahogy leállt azonnal újra elindult, még fel sem engedtem az ujjamat a gombról. Ez is furcsa...

Utána bilentyűzeten LED-ek villannak egyet, egy sípszó, kiírja az alaplap a szokásos adatokat, bejön a Windows logo és alatta néhány másodpercig forog a karika, jelezve, hogy tölt, tehát eddig látszólag minden oké. Aztán hirtelen eltűnik a töltést jelző karika, de a logo ottmarad, aztán nem történik semmi. Megint állíthatom le, mostmár nem indul újra azonnal, hogy leállt, hanem ha megtörtént én indítom be, aztán minden rendesen betölt.


Miért csinálja ezt?? Korábban semmi gond nem volt vele, most már inkább kiveszem, hogy soha ne tegye magát alvó állapotba a gép tétlenség után, mert ez így rohad irritáló. Hibernálást próbáltam párszor, érdekes mód azzal eddig nem volt semmi. Ha ott megnyomom a billentyűt, akkor szépen bekapcsol és bebootol.


Ja és ha már gombnyomásra indulás: mielőtt kikapcsoltam a Gyors rendszerindítást, előtte a gép mindig bekapcsolt gombnyomásra és olyankor nem hibernálásban volt, hanem rendesen leállítva. Most ez is megszűnt, csak az alvó állapotból való felébresztéssel van a gond. :/


Amúgy a leállításkor való HDD kattogás ugyanúgy megmaradt. Kb. 3-at kattan a tényleges leállás előtt.

2019. febr. 8. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!