Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet az, hogy a Microsof...

Hogy lehet az, hogy a Microsoft, Adobe és a nagyobb programgyártó cégek nem tesznek semmit az ilyen cégekkel?

Figyelt kérdés

Rendszergazda vagyok egy cégnél, régen nagyon ment a cég, még abból az időből van vagy 15 eredeti Adobe cs4-es licencünk. Most már csak nagyon kicsi a cég, rendes családi hangulatú.

A legújabb szoftverekből kb minden illegális, semmire nincs licence. Igaz, hogy kb a cég összes bevétele nincs már annyi, amennyibe évente kijönnéknek a szoftverek.

Nekem van egy papírom amit a főnök írt, hogy minden nem legális programot az ő utasítására telepítettem, ezzel elvileg én takarva vagyok.


És nem egy céget ismerek amik sokkal nagyobbak nálunk, és mégis mindent feketén használnak.



2019. márc. 20. 13:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagyis pontosítok, a két irodai gépen miben eredeti, az Adobe cc 2019 programoktól kezdve minden. De a gyártósoron lévő gépen mondjuk nem. Ott CS6-os van feketén,mondjuk ott csak azért van az Adobe Illusztrátor feltelepítve mert a vágógépre abból van kiküldve a munka.
2019. márc. 20. 13:50
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Ha a nagy szoftvercégek lehetetlenné tennék a kalózkodást, az emberek szépen átszoknának a Linuxra, és más szabad szoftverekre, ami nagyon kellemetlen lenne a gyártók számára.

2. Attól, hogy a főnököd utasítására történik, a bűncselekmény még bűncselekmény, szóval nem vagy védve.

2019. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy kb a cég összes bevétele nincs már annyi, amennyibe évente kijönnéknek a szoftverek."


Azért ha nincs 70 EUR/hó (ha csak Illustrator kell, akkor 30EUR) bevétele alkalmazottanként, akkor minek csinálnak bármit is? Persze nyilván ez több 100 ezer forint évente amit meg lehet spórolni. Az Adobe pedig mit tehetne? Kopogtasson be minden kis céghez, hogy elnézést, használnak itt illegálisan fotosopot?

Ők egyébként még valamennyire védik is sw-esen a programjaikat. MS-nél az van, hogy egy VS Enterpricehoz beírsz egy kulcsot, amit a neten mindnehol megtalálni és gond/crack/aktiválás nélkül működk...

2019. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak egyszer bukjanak le egy ellenőrzésen, lehúzhatják a rolót. Voltam rendszergazda olyan helyen ahol pont azért volt Linux minden gépen, mert nem akartak a Winért fizetni. Kivéve a főnök laposán, ő ragaszkodott a Winhez (legalább az jogtiszta volt) és a lopott officehoz.
2019. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lényegében itt már mind1, még decemberben mondta a főnök hogy augusztus közepéig mindenki vegye ki az összes szabadságát, szeptember közepén pedig bezár a cég. A céges autót (valami 2006-os bmw) az egyik kollégám megveszi, gondolom a gépeket is elad, mindent...
2019. márc. 20. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!