Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom a laptopomat...

Miért nem tudom a laptopomat újra telepíteni?

Figyelt kérdés

Egy másik gépen letöltöttem a rufust. Ott rakok pendrive ra windowst hogy a laptopot újra bírjam telepíteni. Mikor laptopon elindítom a telepítést ezt írja ki:

"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR patríciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT lemezekre telepíthető.

A Windows nem telepíthető erre a merevlemez területre. A Windows rendszert NTFS formátumú patrícióra kell telepíteni."

Rufusba többféle képpen próbáltam már.


2019. ápr. 6. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem tudod, mert ...


Szépen világosan leírta. Az MBR partíciókat GPT-vé kell alakítani.

2019. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lemezt amire telwpitened at kell konvertalni
2019. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ezzel szívtam. Itt a rövid és egyszerű megoldás.


FONTOS: Ez MINDENT, de tényleg mindent le fog törölni. A partíciókat is. Sajnos nálam csak ez működött. Szóval előtte mindent ments le ami kellhet.


1. A Windows telepítőt elindítod.

2. Amikor elindult, nyomj egy Shift+F10-et. Ez behozza a parancssort.


FONTOS: Ha a parancs beírása és Enter-el történő lefuttatása után nem történik egy darabig semmi, várj türelmesen. A parancsra érkező válasz eltarthat akár percekig is.


3. Futtasd le a "diskpart" parancsot. Ez átváltja a parancssort a megfelelő módba röviden.

4. Aztán futtasd le hogy "list disk". Ez kiírja a lemezeket a laptopban (1 lemez az 1 HDD például).

5. Nézd meg a lemez számát amelyikre telepíteni fogsz. Ha nincs több lemezed a gépben, akkor valszeg a 0. lesz.

6. Futtasd le a "select disk 0" parancsot. A "0" helyére azt a számot írd be, amelyik lemezre telepítesz. Így arra a lemezre tudsz majd parancsokat kiadni.

7. Futtasd le a "clean" parancsot. Ez kipucolja a lemezt teljesen. A türelmes várakozás ennél a lépésnél a legfontosabb. Ugyanis ez akár sokáig is eltarthat.

8. Futtasd le a "convert gpt" parancsot. Ez átformázza a lemezt GPT-re.

9. Készen van. Futtasd le az "exit" parancsot hogy kilépj a DiskPart-ból, és futtasd le mégegyszer hogy bezárd a parancssort a megfelelő módon. És ezután már telepíthetsz is a teljesen friss és tiszta lemezedre, amin nincsen semmi, még név vagy partíciók sem.


FORRÁS:


Microsoft: [link]

- Rész: "To manually wipe a drive and convert it to GPT:"


MDTechVideos: https://www.youtube.com/watch?v=nBl3aGgkVJU

- Rész: végig

2019. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!