Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Fedora linux jobb, mint az...

A Fedora linux jobb, mint az Ubuntu/Linux Mint? Ha igen, akkor miben? Gondolkozok rajta, hogy a Linux Mint helyett felrakjam e.

Figyelt kérdés
2019. jún. 19. 11:36
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy teljesen más a csomagkezelő a kettőnél. Ubuntunál dpkg, Fedoránál pedig rpm.
2019. jún. 19. 11:37
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Mi a bajod a meglévő linuxxal ?
2019. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Csak érdekel, hogy melyik a gyorsabb?
2019. jún. 19. 12:50
 4/22 anonim ***** válasza:
6%

Ugyanaz a kernel mivel Linux így mit vársz hova legyen gyorsabb az egyik a masiknal ?

Azért mert másik színű mezben megy játszani egy focista még nem lesz jobb.

2019. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Alain Delon ***** válasza:
Én már nem emlékszek pontosan, de gondolkoztam a Fedora feltelepítésén a laptopra, de végül mégsem tettem, fel. Valahogy a filozófia és a kezelés nem tetszett. De akinek tetszik, az használja.
2019. jún. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Nekem kétszer volt Ubuntu LTS a gépemen, egyszer egy hónapig bírta, legutóbb pedig két hétig. Szerintem lassabb, mint a többi disztró.

Az egy dolog, hogy ugyanaz a kernel van mindegyik alatt, de nem mindegy, hogy

- a kernel hogyan/mire lett optimalizálva

- milyen modulok vannak a kernelbe fordítva

- mivel fordították a kernelt és a userlandet

- milyen egyéb szutykok futnak még a háttérben.


Ha lassulást érzel, akkor általában nem közvetlen a kernel lassulását érzed, hanem a háttérben futó folyamatok, és/vagy az ablakkezelőt ill. az asztali alkalmazások közül valamelyiket.

Szóval, én két hete OpenSuse-t használok, és sokkal jobban meg vagyok elégedve vele, mint a vacak Ubuntuval.


Fedora: egy darabig volt fenn tesztrendszerként. Sajnos akkoriban memleakelt a polkitd, ezért vetettem el, de ezt azóta javították.

A grafikus csomagkezelője elég fapados, összehasonlítva pl. a Yast-tal vagy a Synaptic-kal, bár aki terminálból telepít, azt nem érinti. A dnf-fel nem voltak különösebb problémáim, végülis működik, ahogy kell.


Az Ubuntuval szembeállítva az összes kevésbé elterjedt disztrót sajnos előjön az a probléma, hogy a legtöbb segítséget az Ubuntuhoz fogod megtalálni, aminek egy része működni fog más disztrón is, más része viszont nem, ott neked kell okoskodni.

2019. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Igazából erősen túlmisztifikált dolog ez a disztrók közötti háborúzás.

Igen, a csomagkezelők között lehetnek eltérések. Aztán az alapértelmezett ablakkezelők között is. Eltérés lehet még az alapértelmezésben feltelepülő szoftverekben, tűzfalban, beállításokban.

De alapjában véve a Linux az Linux. Mindegyik disztrót lehet jól hazsnálni, csak legfeljebb jól kell előtte beállítani. ;)

Az Ubuntu meg minden, csak nem vacak. Mondjuk nekem az alapértelmezett felülete nemt tetszik, de ki akadályozott volna meg, hogy lecseréljem Mate-ra? ;-) 2 éve üzemeltetek egy Ubuntu alapú intézményi fájlszervert (SAMBA + FTP), egy OpenSUSE szervert backup-szerver, valamint hálózatfelügyeleti céllal, az irodai gépem Linux Mint 19, az otthoni meg Ubuntu Mate. Egyikkel se volt eddig komolyabb probléma. Lassulást egyiknél sem tapasztaltam.

Egyébiránt a Fedora a Redhat-"család" tagja, mint ahogy a CentOS is. Inkább vállalati szférában divatos a használatuk.

2019. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő válaszokat. Egyébként az új laptpomra csak ubuntu alapú disztrókat tudok feltenni. Ubuntuval vettem.
2019. jún. 20. 11:07
 9/22 Alain Delon ***** válasza:
8: Ezt kipróbáltad?
2019. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Különben nem írnám.
2019. jún. 20. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!