Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a neten hirdetnek eladó...

Ha a neten hirdetnek eladó gépeket azzal a kitétellel, hogy kérhető rá gény szerinti Windows, az vajon legális windows-t jelent?

Figyelt kérdés

Az eladónak sok pozitív értékelése van, úgyhogy biztos nem vackokat árul, csak a windows érdekelne, hogy amikor azt írják, hogy kérhető rá igény szerinti Windows verzió, akkor az azt jelenti, hogy valami tört Windows-t tesznek rá, ami ki tudja meddig működik, mikor deaktiválják?


Vagy teljesen legális, mert ezeknek az eladóknak van egy csomó szabályos kulcsuk, amiket régebbi gépekről szedtek le, és ezért tudnak bármit feltenni?



2019. júl. 14. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá az eladónál.
2019. júl. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Robivosi ***** válasza:

Lehet, hogy termékkulccsal aktívált Windowst tesznek rá, és a kulcs árát külön elkérik, vagy a gép árába van beépítve.

Másik lehetőség, hogy feltelepítik a Windowst, és a regisztrálását rád bízzák. Legálisan csak termékkulccsal lehet regisztrálni. De lehet programmal is (pl.: KMSPico vagy Re-Loader vagy MS Toolkit). Ezek 180 napra aktíválják a rendszert. Az aktíválás ismételhető korlátlanul, de nem legális.

2019. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én vettem már ilyen gépet, és azzal a kulccsal nem tudtam visszaaktiválni a Windowst, amivel aktiválva volt. Amikor a MS honlapján beírtam a kulcsot, hogy letölthessem a hozzá tartozó telepítő image-et, az sem ismerte fel. Amikor pedig a PC gyártójának a segédprogramjával letapogattam a gépet, az is azt adta vissza, hogy nincs hozzá kapcsolt Windows kulcs.


Ez bizonyára nem érvényes minden eladóra, de ha nincs matrica a gépen, én nem reménykednék benne, hogy az arra előtelepített Windows legális. Ha van matrica, akkor is csak esetleges.

2019. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a matricát kell elsősorban nézni elsősorban. Az is fontos valóban, hogy ha valami ki lesz cserélve a gépben később, akkor vissza lehessen aktiválni újra.
2019. júl. 14. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ez nem feláras akkor lehet hogy csak feltelepített windowst ért alatta, amihez majd vásárol valamikor az új tulaj aktiváló kulcsot a neten..


Sokaknak ez is nagy segítség. (Akiknek nincs és nemis kerülnek máshol se gép közelébe)

2019. júl. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!