Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kezdjek el programozni...

Hogy kezdjek el programozni tanulni?

Figyelt kérdés
Tini lány vagyok, és érdekel a programozás :) mit ajánlotok, hol kezdjem?
2019. aug. 13. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Elsőnek válassz egy neked szimpatikus nyelvet. Nyugati egyetemeken általában java-val szoktak kezdeni, illetve én is azzal kezdtem.

Feltételezem az angol megy.

Ajánlanám mondjuk thenewboston tutorial-jait:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLFE2CE09D83EE3E28

Van neki másféle is, nem csak java. Angol egyetemen ajánlották ezt a YT csatornár nekünk az oktatóink.

Illetve ezt az oldalt sűrűn látogasd, esetleg kapcsold be a riasztást a "udemy" szóra:

[link]

Ezen az oldalon mindig szokott lenni többféle programozói online kurzusok kuponjaik, amikkel ingyen is megveheted udemy-n őket. Én már lassan 30 féle kurzust begyűjtöttem itt ingyen, vagy 10 féle programozói nyelven. Csak regisztrálj udemy-n, és ott majd tudod aktiválni a kupomt és nézni a video tutorial-okat. Akár még mobilon is. (Sololearn app)

2019. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Én most leszek középsuliban végzős, informatika szakon vagyok.

Mi C#-ot tanulunk, ugye magas szintű nyelv, nekem szimpatikus is, és ugye ezt keresik is. Ahogy előző válaszoló írta, ott a java, én azt nem ismerem, nekünk már nem tanítják, de azért az se rossz (viszont a két nyelv eléggé eltér egymástól). Aztán még van egy másik fajta, nem is egyszerű, de érdekes, a python. Egy programozó haverom pedig mondta, hogy nagyon sajnálja, hogy nem a brainfuck nyelvvel kezdte, mert algoritmusokat, meg mindent könnyebben megértene vele. Na én annak neki se álltam, de ha van türelmed akkor biztos jó kezdési alap.

Egyik nyáron nekiálltam a pythonnak, én videókat néztem, illetve oldalakon olvasgattam, hogy mi mit csinál, szerintem ez jó.


Dee legalapabb, ha elkezded, hogy folyamatábrákat csinálsz, megoldasz, illetve stuktogramokat. Meg van egy nagyon jó program, amiben te kattingatod össze a saját programod, és ott is jól meglehet ismerni a változókat, a ciklusokat, blabla, scartch 2, érdemes kipróbálni.


Aztán ha elkezdenéd esetleg a c#-ot, vagy még kérdeznél, írj privátban és szívesen segítek, illetve tudok küldeni c#könyvet, amit a tanárom írt, és ott az alapoktól megy. Viszont előtte folyamatábrákat azért érdemes lenne ismerni.

2019. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Hőőő, azért álljunk meg egy pillanatra...

Kedves kérdező kijelentette, hogy "Tini" (hogy pontosan ezen mit ért - hogy 13 vagy 17 - azt szemérmesen elhallgatta ;) Illetőleg azt is, hogy milyen előképzettséggel rendelkezik. ), és hogy "érdekli a programozás" (nem azt, hogy programozó akar lenni!).


Kezdésnek inkább valami látványosabb:

* [link]

ezen a nyelven alapszik

* [link]

hozzá tananyag:

* [link]

ha még a "tini" korosztály fiatalabbik végén vagy, akkor vannak ingyenes, kifejezetten csajoknak szóló képzések is:

* [link]


Ha egy kicsit komolyabbra vágysz, abszolút kezdőnek ott a Python:

* [link]

vannak hozzá magyar nyelvű tankönyvek:

* [link]

angol, de interaktív gyakorlóoldalak:

* [link]


Egy lényeges dolog, bármilyen nyelvet is választasz: ne csak passzívan olvasgass, nézelődj, GYAKOROLJ!

2019. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!