Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi is az a hekkelés, és...

Mi is az a hekkelés, és hogyan lehet megtanulni hekkelni?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki is azt hinné, nem, nem azért kérdezem, mert fel akarom törni mások fb-profilját, vagy hogy illegális dolgokat elkövessek csak érdekel.


Pl hogy honnan tanulják ezt, és hogy valójában mit is jelent hekkernek lenni? Ezt maguktól tanulják, vagy hosszú évek során gyakorolják és egyszer valaki tanította a hekkereket is hekkelni, tűzfalakon áttörni?


Muszáj érteniük a számítógép hardver részeihez is? Hogyan írnak programot?


Nagyon kíváncsi vagyok.

Előre is köszönöm az intelligens válaszokat.



2019. aug. 24. 16:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8-as! ne máá. Itt több a mesterszakács mint az informatikus. Sütni-főzni tudnak meg főni a levükben is! 😊😊😊😊😊😁
jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
5-ös!Szuper! A jelszófeltörés az kezdő vagy haladó szint? Úgy értem csak a jelszó (nem a gépbe jutás). Nema brutal force módszerre (nyers erő) gondoltam, ez az összes kombináció kitalálása, ha jól emlékszem az olvasottakra?
jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"A jelszófeltörés az kezdő vagy haladó szint?"

Mivel a jelszófeltörés egy tág fogalom - ebbe beletartozik, hogy a vérpistike végigpróbálgatja az osztálytársának a Minecraft szerverének lehetséges jelszavait, majd bejut és rombol - ami alacsony szintű, szimpla, kártékony szkriptkölyök-mentalitás - de az is, hogy egy komoly behatolás-tesztteléssel foglalkozó cég egy másik cég megbízásából ellenőrzi a "másik cég" rendszereinek biztonságát és egy sérülékenységen keresztül hozzájut egy gyenge jelszó-ellenőrzőösszeghez és visszafejti azt, majd javaslatot tesz a hiba befoltozására - ez már komolyabb.

jan. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!