Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 36 évesen szeretnék megtanulni...

36 évesen szeretnék megtanulni programozni. Gyerek koromtól érdekelt, c64-en programoztam sokat, de másfelé sodort az élet és felnőtten építőiparos lettem. Eljutottam odáig, hogy abból szeretnék élni, amit szeretek is. Hogyan vágjak bele?

Figyelt kérdés

Tanfolyamot érdemes végezni? Magamtól tanuljak? Össze tudok szedni elég tudást tanfolyamon, hogy megálljam a helyem a munkaerőpiacon? Milyen nyelvet érdemes megtanulni?

Java programozás érdekelne.


2018. okt. 2. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Először is a legfontosabb a google használata. Ez is egyfajta "tudás". Egy olyan tudás, amivel minden más információt megszerezhetsz, ha okosan használod. A kérdésed is tuti fent van már pár helyen, és nem biztos, hogy itt kapod meg a legjobb választ.


Másodszor, angol. Ez a szakma nyelve, nem lehet elkerülni.


Harmadszor felejtsd el a tanfolyamokat. Pénzlehúzás, pár hónap alatt nem tudnak olyan jellegű tudást átadni, amit a kompetens cégek megkövetelnek.


A legjobb lenne az egyetemi alapképzés. Tudom-tudom, munka mellett, ilyen idősen már nem könnyű. Nekem mégis van pár évfolyamtársam, akik 40 felett vannak és ugyanazokra a kurzusokra járunk, jó jövőkép elé néznek.


De talán a legfontosabb a referencia. Kezdj el ismerkedni a programozással, készíts kisebb nagyobb projekteket, legyenek munkáid amit állásinterjún fel tudsz mutatni.


Ha a nyelvet megtanultad az nem elég. Ismert, populáris technológiák (IS) kellenek. Az egyik ilyen például a Spring keretrendszer (ha java-ról beszélünk). Egy ilyenben is el kell mélyülnöd, ha bekerülsz egy céghez, akkor tudd hova kell nyúlnod, és miről van szó, mert 99%, hogy nem 0-ról programoznak.


Még egy hátránya a korodnak az, hogy a cégek nem fognak kapkodni érted. Talán a legegyszerűbb, ha bedolgozol valahol szabadidődben, pár éven belül ott is szerezhetsz egy kis munkatapasztalatot.


Egyelőre ennyi jutott eszembe hirtelen, ne vedd biztosra amit mondtam, sajnos sok friss diplomás is alig talál munkát, Te sajnos nehezebb helyzetben vagy. Sok sikert, remélem segítettem!

2018. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Írtad a commodore-t, de azt nem hogy basic-ben, vagy assembly-ben programoztál!

Ha basic-ban, akkor sajnos nem tudsz szinte semmit. Nulláról kell kezdened. Szerintem tankönyvet semmiképp se vegyél. Túlcifrázzák, és 10 oldalon keresztül hoznak le valamit, amit gyakorlatban 2 perc alatt megértesz!

2018. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felsőfokú képesítés megszerzése nélkül ez nem fog menni.

Még azzal együtt sem garantált a siker.


Ha építőiparban dolgoztál, akkor talán van annyi pénzed, hogy benevezz egy tanfolyamra. Én ezt alapból nem szoktam ajánlani, de arra jó lehet, hogy megismerd a programozást a maga valójában és arra is, hogy lemérd, alkalmas vagy-e erre a szakmára vagy sem.

2018. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanfolyamot ajánlanám. Nem fogsz belőle megtanulni mindent. De lesz egy kiindulási pontod, ahonnan képezheted magad tovább, akár csak az interneten keresgélve egy-egy probléma megoldását.
2018. okt. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyetemi képzés sajnos nem megvalósítható számomra. Alap angolom meg van, ami inkább felhasználói szintű, mindig is "kocka" voltam. Annó az emel t infót is megcsináltam, érzékem volt hozzá mindig és logikám is. Hobbi szinten foglalkoztam is a java programozással, de abba maradt, mert a munkámra kellett koncentrálnom és nem éreztem,hogy a könyv amiből tanultam elég lenne. Szóval elkezdeném a nulláról és akár megszereznék egy középfokú angolt is, de ha a tanfolyamok kevesek, ahhoz hogy utána elinduljak a munkaerőpiacon,akkor sajnos itt ér véget az álmom. Esetleg valaki tud hasznos jó könyveket tananyagot,amiből saját magam képezhetném?
2018. okt. 3. 05:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!