Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon a szoftverfejle...

Magyarországon a szoftverfejlesztők milyen operációs rendszert használnak?

Figyelt kérdés

Sok angol oldalt olvasgatok, így tudom, hogy a Linux és a macOS sokkal előnyösebb developmentre (és amúgy játékokon és C# fejlesztésen kívül minden másra). Ettől függetlenül a magyarok valamiért nem tudnak elképzelni semmi mást a gépükön Windowson kívül.


Ez a fejlesztők körében is így működik, vagy a munkahelyeken az emberek inkább itt is Linux / macOS-t használnak?



2019. aug. 28. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha van penz akkor OS ha nincs akkor linux illetve win
2019. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Mégis miért lenne jobb a Linux/Mac fejlesztésre mint a Windows?

Jó esetben úgyis egy IDE-ben fejlesztesz.

2019. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk kötelezően Windowson megy a fejlesztés. Részben a tenderek miatt (valamiért sok pályázatnál előírás a Windows, fél évnél nem régebbi frissítésekkel, mert az a "biztonságos"), és részben azért mert így integráltan tud működni az egész céges infrastruktúra, ahol az infrastruktúrások távolról könnyedén tudják felügyelni és karbantartani mindenki rendszerét. Plusz Exchange-et használunk levelezésre, terem foglalásra és a naptárra ami szintén nem linux barát.


Hátrány hogy folyton szívás van a dockerrel és más elsősorban Linuxra fejlesztett eszközökkel, bár a WSL nagy segítség tud lenni ha apróságokról van szó. Én otthon Linuxot használok és valóban van pár dolog ami miatt előnyösebb vagy kényelmesebb de nincs nagy különbség.

2019. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Amilyenre igény van.
2019. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

én egy elég nagy cégnél vagyok, elvileg lehet kérni linuxot, de alapból windowst kapunk

van egy kollégám aki linuxot szeretett volna, de windowst kapott és a főnököt megkérdeztem erről és azt mondta, majd ha ő jelzi, akkor kap linuxot


én fejlesztésre a windowst preferálom, megszokásból és az általam ismert IDE-k, Toolok miatt


játékfejlesztésnél egyértelműen windows a legjobb lehetőség számomra, a mac az üzletpolitikája miatt számomra minden téren kiesik (még fejleszteni sem vagyok rá hajlandó, sőt még cross-platformos megoldások nyújtotta 2 kattintásos buildet sem dobok rá)

több program van amit használok és windowsra és mac-re adták ki hivatalosan őket, de van linuxos portolt verzió ami sajnos a tapasztalatok szerint nem a legjobban működik, vagy korlátozottan sajnos

gondolkodtam a linuxra váltáson, de ezen dolgok miatt maradtam windowsnál, plusz az új verziók átfutási ideje sem a legjobb, még napokat sem akarnék várni a portolásra, de van amikor ennél többet kell

2019. aug. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

4esnél a pont.


- a cég szabja meg.

- ahol dolgozom és ahol fordítom és ahol futtatom a programot nem feltétlen ugyan az.

- ha os specificus alkalmazást írok, azon fejlesztem.

- sőt! Vannak saját OS-ek, azokról még szó sem esett :)


Röviden, azt használom, amire szükség van, amit kell.

2019. aug. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek.


- cég szabályzat definiál. Igaz, hogy a Windows-t licenselni kell, így drágább. Linuxon meg spórolhat a cég.


- vannak olyan nyelvek, amik OS specifikusak ill. platform függetlenek. Az előbbit adott rendszeren kell fordítani, míg az utóbbit lényegtelen hol írod, és hol fog futni.

Lásd előbbi: ASM, C#, C/C++, ...

Lásd utóbbi: Java, Python, PHP, ...


Szerver alkalmazások többnyire linux-on futnak, és ahogy járom a cégeket a munkámból adódóan, Java, PHP, C#-ot látok leginkább, de a Java vezeti a toplistát.


Ha meg windows párti a cég, és te mindenáron linuxot szeretnél használni: akkor virtualizálod VMware vagy VirtualBox, amennyiben lehetséges.

2019. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Egy programzonak nem az OP rendszer a lényeges hanem az hogy hogyan programozik ha jól akk jó hanem akk nem de mondjuk ne a legbenabb laggolos op rendszert vedd meg
2019. aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megengedett, hogy a fejlesztő Linuxot tegyen az alapból windowsos gépre, és sokan Linuxot is használnak. Csak akkor újra be kell állítani mindent.
2019. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ettől függetlenül a magyarok valamiért nem tudnak elképzelni semmi mást a gépükön Windowson kívül."

Azért mostmár elég sok embert látok aki linuxra áttér, persze akik windowshoz vannak kötve ők nem fognak váltani.

Linuxok alatt van Monodeveloper, de nem ér fel a Visual Studiohoz, de legalább lehet c#,F#-ban programozni(inkább csak tanulásra lehet jó a linuxos monodeveloper).

Ott van a .Net Core ami platform független illetve vele együt ott a asp.net

2019. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!