Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akkor most mi is pontosan a HASH?

Akkor most mi is pontosan a HASH?

Figyelt kérdés

Találtam egy cikket: [link]


Ez azonban azt írja: "Adott bemeneti adatból mindig ugyanazt a kimenetet adja."


Még is ha ugyan azt a jelszót adom meg a hash eredmény nem ugyan az. Akkor most ez hogy is van pontosan?



2019. aug. 29. 17:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

" akkor gondolom nem kell megmagyarázni hogy ez az adatbázisban van"


A kod, ami elmenti azt, nem adatbazisban van. ;D ;D ;D

2019. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
smf, phpbb, vanilla, wordpress. Jelszó változtatás, új felhasználó létrehozása, A teljes tartalom kitörlése ismét telepítése és ugyan azokkal az adatokkal felhasználó regisztrálása. Ezt pedig egyszerűen úgy figyeltem meg hogy feltűnt mintha más értéket kapott volna amikor újra feltelepítettem a motort. Ezután jegyzettömbbe egymás alá elkezdtem bemásolgatni a hash-eket és nem ugyan azok jöttek ki. Még csak sokszor nem is ugyan azzal a karakterrel kezdődnek.
2019. aug. 29. 18:52
 13/18 anonim ***** válasza:
29%
Akkor keresd meg szepen a kodban, hogy hogyan generalja a jelszot es megtalalod a valaszt a kerdesedre. Orulok, hogy segithettem! ;D ;D
2019. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Több száz fájl, több ezer sor én pedig nem vagyok programozó. :) Azt pedig nem értem hogy miért akarod hogy minél többet beírjatok róla. Ezzel azt sugallod mintha kezdeni akarnék vele valamit viszont ha tudnék vele kezdeni valamit lenne akkora tudásom hogy ezt kérdeznem sem kell.
2019. aug. 29. 18:59
 15/18 anonim ***** válasza:
#6: Igen, és az az adat, amit hozzácsapnak a jelszóhoz, az egy véletlen salt. Ezt együtt hashelik, biztonsági okokból.
2019. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Gondolom sózott hashről van szó.
2019. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2019. aug. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
#13, gratulálok, elhasználtad az egész internet egy heti ";D" smiley adagját, nagyon szépen köszönjük!
2019. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!