Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy webprogramozó képzésen...

Egy webprogramozó képzésen veszek részt, de sajnos azzal a feladattal amin a vizsgám múlik több órája nem tudok haladni, és hamarosan már készen kéne lennie. Bövebben lent. M?

Figyelt kérdés

Webprogramozó vizsgafeladat (2019.09.10)


Fórum projekt

Az admin bejelentkezésekor a Fórumok menüben elérhető gomb segítségével jelenítsd meg új oldalon, hogy az egyes usereknek hány fóruma van. Amelyik usernek nincs fóruma, azt nem kell megjeleníteni a listában.

A listában névre kattintva alányíló (collapse) panelban jelenítsd meg a user fórumainak címét, kategóriáját, indítás dátumát és a hozzászólásainak számát.

A listában minden fórum címe mellett legyen egy „Lezárás” gomb. A fórum lezárását követően már ne lehessen több hozzászólást írni az adott fórumba.

A kész megoldást (teljes projekt + adatbázis script) e-mailben csatolva kell elküldeni az ######@gmail.com e-mail címre.


Ezen felül még ezt a feladatspecifikációt kaptam:


Webáruház feladatspecifikáció


A feladat egy széles körben használható komplex webáruház szoftver kifejlesztése, a hozzá tartozó adminisztrációs felülettel, amelyen keresztül nyomon követhető a vevői rendelések és azok teljesítése.


Szoftverrel szemben támasztott követelmények:

• Korlátlan számú cikk tárolása képfeltöltéssel

• Cikkek kategóriákba való besorolása

• A kategóriák tetszőleges szintig egymásba építhetők

• Cikkleírás rögzítési lehetőség

• Minden cikkhez tartozzon adatlap (részletek)

• Kosár funkciók, mennyiség beállítható és törölhető legyen

• A kosár és a cikkek adatlapja Ajax technológiát használjon

• Egy rendelés akár több cikket is tartalmazhat

• Bővíthető fizetés és szállítási módok, felár kezelése

• Vevők regisztrációja (de regisztráció nélkül is lehessen rendelést összeállítani)

• Vevők adatainak utólagos módosítási lehetősége

• Rendelésről visszaigazoló e-mail küldése

• Adatok karbantartásához adminisztrációs felület készítése


Egyéb elvárások:

• Reszponzív layout

• Könnyű kezelhetőség

• Felhasználóbarát megjelenés


Fejlesztői környezet:

• PhpMyAdmin: MySQL adatbázis eléréséhez

• NetBeans keretrendszer: Php7 programozáshoz


Információs folyamatok:

A weboldalra látogató választ cikk kategóriát, amire megjelennek a cikkek listája fényképpel. Minden cikknél beállítható a kosárba tehető darabszám. A kosár tartalma az oldal felső rögzített részén érhető el, ahol lehetőség van a tétel módosítására, vagy törlésére. A „Tovább a vásárláshoz” gombbal folytatjuk a megrendelést a vevő azonosításával. Ha a vevő már járt nálunk korábban, akkor e-mail címének és jelszavának megadásával bejelentkezhet, ha még nem, akkor regisztrálhatja magát adatainak megadásával. A folyamat következő részeként választhatunk a fizetés és szállítási módok közül, majd egy összesítő képernyőt kapunk, ahol ellenőrizhetjük a vásárlás adatainak helyességét. Itt a „Megrendelés elküldése” gombbal rögzítjük a rendelés adatait és visszaigazoló e-mailt küldünk a vevőnek.


Még ezek mellé kaptam egy webshop sql fájlt és egy kosár xlsx-et.Az előző órai munkáknak köszönhetően már megvan a : header.php,termekek,szolgaltatasok,regisztracio,header,control.php és stb.,és még van forum meg sendmail mappám.Nagyon szépen megköszönném ha valaki tudna nekem segiteni,mert állandoan hibakódokba futok bele és nem tudok haladni.Mit tegyek?



2019. szept. 8. 02:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hol akadtál el?
2019. szept. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Milyen frontend technológiát használsz? Php-s technológiákban nem vagyok annyira otthon, de azért ideírhatnád, ez segíthet valakinek aki ért ahhoz a technológiához.


A másik, hogy ez a feladat több napos munka, főleg egy kezdőnek. Ezt remélem tudod?

Pár tipp:

- használd böngészőben a debugot (f12), és nézd milyen errort ír a konzolra.

- mindenképp állíts fel debug konfigurációt a backendre is hogy belemehess a kódba, ha valami gáz van.

Sok sikert!

2019. szept. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom akkor ,hogy mit mondjak,mert a tanár úr a word dokumentumba ,amiben az elvárások vannak azt irta ,hogy 90 perc van rá,még szerencse ,hogy itthon kell megcsinálni és beadni .Őszintén szólva én megelégednék azzal is ,ha csak épp elfogadják mert egy tanusitványnál ha jól tudom nem számit sokat,és mellette amúgy is informatikát tanulok az iskolában is szóval abban egészen biztos vagyok ,hogy majd belejövök,csak ugye most szorit a határidő és legalább valami minimálisat illene alkotnom.
2019. szept. 8. 03:39
 4/15 A kérdező kommentje:

Meg nem teljesen a 0-ról kell megirni szerencsére,de ha esetleg valamelyikőtök rátudna nézni ,hogy akkor mi a helyzet mert még elég kezdő vagyok.

Itt egy link,feltöltöttem dropboxra.

[link]

hV_cvRtLmoa?dl=0

2019. szept. 8. 04:00
 5/15 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, sajnos ehhez nem értek.

De hátha jön valaki aki tud egy kicsit segíteni.

2019. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit vársz? Elakadtál valahol egy konkrét kérdésben és segítsünk? Vagy oldjuk meg helyetted a feladatot? Utóbbi esetben mennyit fizetsz?
2019. szept. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igazábol csak az elkezdéshez szeretnék kérni pár instrukciot,utana meg elboldogulok.
2019. szept. 8. 10:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha el se tudod kezdeni, akkor mi a szart akarsz?

Majd jövőre megpróbálhatod kicsit lelkiismeretesebben.

2019. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Erre 90 perc? :D "kicsit" kevésnek tűnik, még összegányolva se tudná ezt 90 perc alatt megírni senki
2019. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Melyik tanfolyam ez?


kb csak az egy óra mire fejben összerakom :D

2019. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!