Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi kell ahhoz, hogy szabadúshó...

Mi kell ahhoz, hogy szabadúshó lrogramozó lehessek? Illetve a jövőben mennyire lesz szükség szabaúszókra?

Figyelt kérdés

Nyílván kell tudás, ez a legfontosabb, de diploma is biztosan elvárás...


Mindenképpen a proginfó ajánlott, vagy jó lehet a gazdinfó, esetleg a matematika is?


MSc mennyire ajánlott?


Valamint minden egyébre kiváncsi lennék ami szükséges...


Előre is köszi!



2019. szept. 24. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha szabadúszó vagy, vagy távmunkában melózol, nem kell papír. Szaktudás annál inkább.
2019. szept. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, de azért az ügyfélnek gondolom kell valami... Vagy diplomát, vagy céges tapasztalatot elvárnak, egy cég viszont nem nagyon vesz már fel diploma nélkül...

Meg ahért gondolom az egyetem azért segít a tudás megszerzésében...


Amúgy én még érettségi előtt állok, de erősen azon gondolkodom, hogy matek szakra megyek és mellette valami tanfolyamon, illetve önerőből próbálok programozni tanulni.


De azért egy kicsit kockázatos tervnek érzem...

2019. szept. 24. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
"Egy cég viszont nem nagyon vesz már fel diploma nélkül..." Épp ellenkezőleg, a cégek kezdik kinőni azt, hogy diploma mögé helyezik a pozícióikat, mivel.. well, a ténylegesen mérhető szaktudás többet ér, mint egy papír.
2019. szept. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Szabadúszóként senkit nem érdekel a papír, referencia anyagot és egy jó árat kell felmutatnod, ha ezek nincsenek meg elhajtanak, ha megvannak meg nem kéri senki a papírjaidat.

#3 persze többet ér, de a gyakorlatban egy tizenéves(vagy akárhány éves amíg nincs mögötte n+1 év rutin) nem tud olyan szinten programozni hogy az piacképes legyen, ha meg úgysem kapsz normális állást amíg nem szerzed meg a kellő tapasztalatot akár iskolába is járhatsz amivel később sokkal könnyebben el tudsz helyezkedni. Nyilván fel lehet hozni néhány ellenpéldát erre, de hacsak nem vagy sokkal tehetségesebb programozó mint a legtöbben én nem kockáztatnám meg.

2019. szept. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"de erősen azon gondolkodom, hogy matek szakra megyek és mellette valami tanfolyamon, illetve önerőből próbálok programozni tanulni."


Ha egyszer programozokent akarsz penzt keresni, miert matek szakra mennel?

2019. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért mert a programozás alapja a matek és a logika...


Ha nincs értelme különösebben egyetemre menni ahhoz, hogy programozó legyek, akkor felesleges elvégeznem egy olyan szakot amivel csak programozó lehetek, hiszen nélküle is lehetek az... Viszont a matematika azért nincs annyira messze tőle, ha elvégzem, akkor elmondhatom magamról hogy diplomás vagyok és több féle MSc-re is mehetek, ha valamiért mást akarok... Például matek MSc-re, vagy mondjuk biztosítási és pénzügyi matematikára ami az egyik legértékesebb diploma...


És amúgy én láttam már olyan programozói álláshírdetést, ahol a három infós diplomán túl kiírták, hogy elfogadják a matekot is...

Bár igaz, hogy nem figyelem aktívan a hírdetéseket.


Nekem ez így logikusnak tűnik, mert erősíteném valamennyire a programozáshoz előnyös készségeimet, nem távolódnék el teljesen, mondjuk mintha történelmet tanulnék, de több lábon is állnék egyszerre... Ha valamiért mégsem az én világom lenne a dolog, akkor tudnék mást is csinálni...


De lehet, hogy butaság, még nagyon laikus vagyok, javítsatok ki, ha hülyeség a gondolatmenet, de indokokkal... Köszi!

2019. szept. 25. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha nincs értelme különösebben egyetemre menni ahhoz, hogy programozó legyek"


Nezd, az iromanyodbol evidens, hogy nem a programozas a hobbid. Akkor kerdes, hogy a palyahoz szukseges tudast honnan szedned ossze? Mert szabadidodben nem fogsz te programozassal foglalkozni, az zicher.


Egy infos egyetemrol is ugyanugy mehetsz sokfele MSC-re, nem szukited be a lehetosegeidet.


"És amúgy én láttam már olyan programozói álláshírdetést, ahol a három infós diplomán túl kiírták, hogy elfogadják a matekot is...


Bár igaz, hogy nem figyelem aktívan a hírdetéseket."


En most kivancsisagbol megneztem 1-1 senior java pozicio leirasat a Blackrock, Morgan Stanley es MSCI-nal BP-n, ezt te is megteheted.

2019. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
#4 "a gyakorlatban egy tizenéves(vagy akárhány éves amíg nincs mögötte n+1 év rutin) nem tud olyan szinten programozni hogy az piacképes legyen" Ez helytálló, csak épp nincs sok köze ahhoz amit írtam. Én azt írtam, hogy a cégek kezdenek elszokni arról, hogy diploma alapján előszűrnek, és a tényleges tudást mérik fel, ha van papír, ha nincs. Nyilván ebből következik, hogy tudással rendelkezni kell valahonnan, de ennek nem az egyetem az egyedüli (vagy akár a legjobb) forrása.
2019. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:
89%

"Mi kell ahhoz, hogy szabadúshó lrogramozó lehessek?"


NyelFtudás :)

2019. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!