Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mysql-ben melyik tábla tartalm...

Mysql-ben melyik tábla tartalmazza az adott táblákhoz a generált ID-t, ha van ilyen? Gondolom van ilyen, mert a probléma az, hogy a last_insert_id csak insert után működik.

Figyelt kérdés
2019. szept. 26. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ID a táblában van, ha van ilyen mezője.
2019. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, csak gondoltam van összefoglaló táblra rá,det mindegy is ,mert még ha lenne is, nem férnék hozzá egyszerűen.. és akkor a jelenlegi módszerem gyorsabb.
2019. szept. 26. 11:06
 3/9 anonim ***** válasza:

"a last_insert_id csak insert után működik"


Es neked mikor kene?

2019. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem írd le, hogy pontosan mit szeretnél, mert lehet hogy teljesen rossz irányba indultál el.
2019. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2 igen, táblában van tárolva.

[link]

2019. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5-ös válaszát vártam, köszönöm, erre gondoltam.
2019. szept. 26. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Azert arra figyelj, hogy ha nem ugyanabban a tranzakcioban generaltatsz id-t es kered le information_schemabol, ket egyszerre ugykodo juzer generalt ertekei keveredhetnek.
2019. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem,de nem akartam generálni, csak megnézni. De már kiderült, hogy egyébként nem jó arra,amire akarta az illető, mert ebből nem lehet visszafele x rekordot számolni, mivel nem tudni, hogy pl: az itteni ID érték -1 létező rekord vagy sem. Arra LIMIT kell..(+DESC kell)
2019. szept. 26. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Atyaeg...
2019. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!