Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ számsorozat futamainak száma?

C++ számsorozat futamainak száma?

Figyelt kérdés

Futamnak nevezzük egy számsorozat azon leghosszabb folytonos részét, amelyben a számok értéke vagy folyamatosan nő, vagy folyamatosan csökken.


Bemeneti értékek:

1

2

3

2

5

1


Kimenet: 3


Amit kaptunk még példa sort 2-re kijött az eredmény, de ha saját példákat hozok létre arra már nem jó.

Esetleg valaki nem tudnak egy univerzális megoldást vagy ötlet, hogy hogyan kéne neki állni?



#C++ #számsorozat #C++ tömb #c++ sorozat #c++ számsorozat #c++ ciklus
2019. okt. 5. 00:30
1 2
 1/11 tabaki ***** válasza:
Például egy változóban számon tartod, hogy a sorozat éppen csökken vagy nő, és ha ebben változás áll be, növeled a számlálót. A programodat majd ne ide, hanem valamelyik kódmegosztó oldalra írd ( mondjuk: [link] ), biztosan szívesen átnézi valaki.
2019. okt. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. okt. 5. 08:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyébként a példában mért 3 az eredmény, mért nem 4?


- 1, 2, 3

- 3, 2

- 2, 5

- 5, 1


Véletlenül nem a leghosszabb futam hossza akérdés, mert az 3.

2019. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"számsorozat azon leghosszabb folytonos részét"
2019. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, az a futam, és a kérdés ennek a számát kérdezi. Nem azt hogy annak mennyi a hossza.


Amire a válasz vagy 1, ha úgy értelmezzuk, hgoy a leghosszabb ilyen, vagy 4, ha úgy értelmezzuk, hogy azok a részek amiknek az elejére vagy végére nem lehet újabb elemet hozzátenni. Tehát semmiképp nem 3 vagy 2 az eredmény.

2019. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Vagy esetleg megugorhatnád azt a világi méretű gátat, hogy a kérdező nem tud kérdezni, és az egyértelműen másolt feladatszöveget veszed alapul, pláne mivel az illeszkedik a példamegoldásra. Hogy képes bárki programozóként dolgozni, ha nem képes olvasni az értelmetlen ügyfélkérések sorai között?
2019. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"egyértelműen másolt feladatszöveget"


Ezt hol látod? Mert én csak egy futam definiciót és egy példát látok. Egyértelműen másolt feladat/kérdés nincs.


Egyébként egyszerű. Órabérben kell dolgozni:) Akkor ha a munkaadó hülye nem az én gondom.

2019. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Látom te sportot űzöl az értetlenkedésből.

1. Az első mondatban levő definíció és a kérdés többi része eltérő nyelvezettel rendelkezik, ergo, a felső definíciót/feladatot úgy másolta. Innentől fogva a másolt, precízen megfogalmazott szöveg ütközés esetén nagyobb súllyal bír, mint a kérdező saját összevissazsága.


2. Ha annyira jól ismered a futam definícióját, akkor arra is csakhamar rájöhetsz magadtól, hogy annak, hogy futamok száma az égvilágon semmi értelme. Ebből újfent eljuthatsz arra a kovetkeztetésre, hogy a definíció/feladat (mert igen, attól hogy ez egy definíció, még lehet egy kapott feladat, sőt, jóeséllyel az is) által leírtak tükrözik a ténylegesen elvárt működést


3. Ott a példa, megoldással, újfent, melyikre illeszkedik, a definícióra, vagy a kérdésre?


4. Aki sportot űz abból, hogy szándékosan (mert nem hiszem el, hogy te önszántadon kívül vagy ilyen értetlen) félreértelmezi a kapott feladatokat, csak mert nem tűpontosan van specifikálva, az ne lepődjön meg, ha a kutya sem akar majd vele dolgoztatni. Mindig lesz valaki más, akinek nem kell a szájába rágni a kérést, és elsőre képes megcsinálni amit kell.

2019. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#5 jogos, szeintem a kerdest a kerdezo fogalmazta, a leiras pedit az adott feladat
2019. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"az ne lepődjön meg, ha a kutya sem akar majd vele dolgoztatni"


Nem is dolgoznék olyannak aki nem tudja megmondani, hogy mit akar. De nyugi, van elég jó szoftverfejlesztő munkám Magyarországon 7 számjegyű nettó bérrel.

2019. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!