Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy oldjam meg ezt a keresése...

Hogy oldjam meg ezt a kereséses programozási feladatokat C-ben? Inkább csak a kiiratással van baj. (lent)

Figyelt kérdés

Kell csinálnom egy C programot, ami egy ciklussal bekér 19 egész számot. A kimenetben egész számként meg kell határozni, hogy a bekért számokból mennyi nagyobb 385-nél. Jelenleg van egy tömböm, ami bekér 19 számot, de a kiiratás nem akar sikerülni, akármit írok a printf-be. Remélem, jól tördeli a kódokat az oldal.


#include <stdio.h>


int main()

{

int tomb[19];

int i;

for (i=0; i<19; i++)

{

scanf("%d", &tomb[i]);

}

if (i<19 && tomb[i]>385)

{

printf("%d\n", tomb[i]);

}

return 0;

}


De van egy másik feladat is. Egész számot kell beolvasni 346 és 439 között (a határok beletartoznak). Addig kell beolvasni egy egész szám értékét, amíg nem teljesíti a feltételt. Ha kaptam megfelelő számot, a bekérés álljon le, majd a program két külön sorban jelenítse meg a bekért megfelelő számot, végül azt, hogy hányadik bekérésre sikerült ezt megkapnia. Itt csak az utóbbi rész nem megy.


#include<stdio.h>


int main()

{

int ertek;


while (ertek)

{

scanf("%d", &ertek);

if (ertek>=346 && ertek<=439)

{

printf("%d\n", ertek);

break;

}

}

return 0;

}



2019. okt. 5. 23:02
 1/7 tabaki ***** válasza:

Az elsőnél egyáltalán nem értem a szándékot. Először egy ciklusban beolvasol 19 értéket. A határértéknél nagyobb számokat már közben összeszámolhatnád, de ezt valamiért nem teszed meg. Ezután, bár nem ez a feladat, ki akarod íratni 𝑒𝑔𝑦𝑒𝑡𝑙𝑒𝑛 tömbelem tartalmát, ha jól értem, a 19-es indexűét, feltéve, hogy az indexe kisebb 19-nél. Tök furcsa, hogy ez valamiért nem megy... Khm.


A másodiknál meg csak azt a két dolgot nem értem, hogy miért nem a while feltételében vizsgálódol, illetve miért nem számolod a beolvasásokat, ha már az a feladat. Egyszerűen egy számláló-változót kéne növelned, nem egészen érthető, hogy ezen mi tud nem menni.

2019. okt. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
Még egy darabig gyűrd magad. Ezek egyszerű feladatok, meg fogod találni a megoldást. Szerintem elsősorban éppen, hogy nem a kiíratással van bajod, hanem nem tisztáztad magadban, hogy mit kéne csinálnia a programnak, illetve alighanem a while-ciklus lényegét sem egészen érted. Mint láthatod, a Gyakori elrontja a behúzásokat, és fölösleges sorvégeket szúr be, úgyhogy a további kódjaidat inkább erre szolgáló oldalakon közöld. Ilyen például a hastebin.com, amelyről elég hamar eltűnnek a kódok, de az efféle apróságok ideiglenes felrakására esetleg megfelel, vagy az ideone.com, amely komolyabb, maradandóbb, és fordításra is lehetőséget ad.
2019. okt. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hiába pofozgatom őket, egyszerűen nem megy. A másodiknál annyit elértem, hogy hányadik bekérésre sikerült megkapni-1-szer nullákat ír ki. Minden kezdet nehéz.
2019. okt. 6. 11:57
 4/7 tabaki ***** válasza:

Bizonyára úgy ítélted, hogy jót tesznek a társalgásnak az ilyen életszagú kis naplórészletek, holott csak kellemetlenül elterelik a figyelmet a lényegről, vagyis arról, hogy a tanácsok alapján módszeresen átgondolt programjaid most éppen hogyan néznek ki. Javaslom, hogy a bemutatásuk előtt gondosan lásd el megjegyzésekkel legalább a fontosabb sorokat, hogy követni lehessen, melyik mit csinál.

Megjegyzés: Érdemes lesz iparkodnod. Én most nem otthonról írok, de ha egy-két óra múlva hazaérek, szándékomban áll bemutatni az én változataimat, és azok szimplasága alázásközeli élménnyel fenyeget...

2019. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
100%

Na jó, eljött a perce, hogy felfedjem a kártyáimat. Még mindig nem muszáj megnézned őket...

Első: [link]

Második: [link]

2019. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, el lettek fogadva a kódjaid. Ment a zöld kéz.
2019. okt. 6. 22:15
 7/7 tabaki ***** válasza:
Megnyugtató... :)
2019. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!