Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti szeretitek az objektum...

Ti szeretitek az objektum orientált programozást?

Figyelt kérdés

2019. okt. 18. 09:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Csak azért kérdeztem mert érdekelt mások véleménye is, mert múltkor valakinek ajánlottam egy adott problémájára egy oo tervezési mintát (Javaban kódolt az illető) és megkaptam hogy "az oop egy nagy átverés meg baromság, átláthatatlan, fúj, stb.. " wtf.. Hagytam a francba.."


Mutasd, hol? ;D

2019. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 KulGery ***** válasza:
26%

Az OOP egy telejsen különfajta programozási technika.

Valamit jobb szekvenciálisan programozni,

valamit jobb csak szubrutinos módszerekkel,

És van amihez Objektum orientált kell.

Ez persze egészen odáig, hogy a program egy része így íródik, másik része úgy.

És akkor a big datás módszerek, meg egyébb MI-kről még nem is beszéltem...

Amikor úgy vannak "objektumok", hogy azokkal nem is foglalkozol, csak leírod az egymásra hatásokat.

2019. okt. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szeretjük, jeeee... !! :))

[link]

[link]

2019. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

#12: Ennyire gondosal leírt, abszolút semmitmondó értelmetlen zagyvaságot is ritkán lehet olvasni... :D :D :D

Végülis ez is egy eredmény...

2019. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Csak azért kérdeztem mert érdekelt mások véleménye is, mert múltkor valakinek ajánlottam egy adott problémájára egy oo tervezési mintát (Javaban kódolt az illető) és megkaptam hogy "az oop egy nagy átverés meg baromság, átláthatatlan, fúj, stb.. " wtf.. Hagytam a francba.."


Nem szereti az illető az OOP-t és Java-ban kódol, ami OOP-re épül és lényegében nem is lehet benne procedurálisan programozni???

2019. okt. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
#15 hát ja, de tagváltozóknak lehet publikus láthatósagot adni. Ha ilyet csinál, máris nem oo a kódja, mert megsérti az OCP elvet.
2019. okt. 22. 04:47
 17/22 anonim ***** válasza:

#16: Tehát van neki egy class, abban public adattagok és a main-be hány bele mindent?

Na, az ilyennek kell eltörni a kezét, hogy még véletlen se kerüljön ki bármilyen kódja bárhova!

2019. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Gondolom... Csak egy példát mondtam hogyan lehet Javaban nem oo kódot írni. De még számtalan példa van. (Lsd.: SOLID elvek)
2019. okt. 22. 09:14
 19/22 anonim ***** válasza:

"#15 hát ja, de tagváltozóknak lehet publikus láthatósagot adni. Ha ilyet csinál, máris nem oo a kódja, mert megsérti az OCP elvet."


Azért szerintem ezt gondold át. Eleve nem ezt jelenti az OCP, nem azért "closed", mert nem lehet látni egy attribútumot, nem az adatrejtésről szól.


Javascriptben is tudsz OOP-ben programozni, nem class orientált, de attól még _objektum_ orientált.

2019. okt. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen, igaza van az utolsónak. Rosszul emlékeztem. Tehát javítom: eleve ha nincs adatelrejtés a tagváltozókra az nem OO kód.
2019. okt. 22. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!