Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti szeretitek az objektum...

Ti szeretitek az objektum orientált programozást?

Figyelt kérdés

2019. okt. 18. 09:57
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Hát én pedig pont azt magyarázom, hogy attól még lehet objektum orientált.


Az lehet, hogy nem lesz jó, de attól még lehet OO. Nem azért kell valakinek "letörni a kezét", mert nem OO kódot ír, hanem azért mert szar kódot ír :D


Befejezve az offolást, én szeretem, hasznos, emberközelibb, bár mostanában gyakran a funkcionális megközelítés sokkal jobban tetszik, már ott, ahol ilyet érdemes csinálni (pl. JS).


A "OOP hazugság"-ot szerintem sokszor az okozza, hogy valamire alapból rá van erőltetve az egész.

Például ha mondjuk PHP-ban próbálsz valamit összerakni MVC alapokon keretrendszerrel, ott rengetegszer beleütközöl abba a problémába, hogy tulajdonképpen mindennek, amit írsz a controllerbe, egy service-ben kéne lennie, azok meg csak azért példányosodnak, mert van valami DI konténered/framework, különben jó lenne rájuk valami sima függvény is.


Mindenesetre nagyobb programoknál előnyös. Ott jól teljesít, kicsiben kb. bármi tud jó lenni.

2019. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Atcsy ***** válasza:

Bármilyen enterprise projectet meg lehet írni procedúrálisan, de ember legyen a talpán aki képes debugolni vagy plusz feature-öket hozzáadni egy több millió soros kódhoz.


Az oop pont emiatt jó. Mivel jobban áttekinthető moduláris és a objectek között laza kapcsolat van így nagyon könnyű beszúrni vagy kivenni vagy átalakítani a kódot. És ami nagyon fontos, hogy tobb csapat könnyebben tud dolgozni ugyanazon a kódon.


No az oop nem minden esetben a megoldás.


Mert ha kicsi néhányszáz soros a kódod pl valami aprócska micro service API, akkor célszerű a nagyobb teljesítmény érdekében procedúrálisan írni.



Tehát nem szeretet kérdése az oop. Ott kell használni ahova az kell, mert ha nem teszed akkor szopni fogsz és azért a férfi fejlesztők nagy része nem szeret szopni :)

2019. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!